Spotkanie z lekarzem

13 maj 2022

Spotkanie z lekarzem 

 

W dniu 11.05.2022 r. dzieci z klasy pierwszej odwiedził tata Bartłomieja - lekarz ortopeda pan Michał Białek 

Na naszą lekcję pan doktor przyniósł wiele swoich narzędzi pracy, środków leczniczych, opatrunkowych. Nie zapomniał też, o innych rekwizytach, co wprawiło pierwszoklasistów w zachwyt. Opowiadał o ciekawostkach codziennej swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jak należy postępować w wypadku zwichnięcia stawu barkowego. Co zrobić w razie złamania palca.                Dzieci z zaciekawieniem oglądały szycie nosa małego smoka. 

Badanie odruchu kolanowego cieszyło się szczególną ciekawością. Uczniowie dowiedzieli się - jak wiele lekarz może dowiedzieć się o naszym zdrowiu pukając w kolana małym młoteczkiem. Na zakończenie pan doktor omówił temat bezpieczeństwa na rowerze. Niezwykle ważnym aspektem jest nasze bezpieczeństwo, a kwestią kluczową ochrona głowy. Kaski rowerowe nie są już traktowane jako element rowerowej garderoby czy zbędny wydatek. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że jazda w kasku w razie nieszczęśliwego upadku może uratować nam życie i zmniejszy ryzyko groźnych urazów.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu żadna wizyta w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć, a także rozbudzi zainteresowanie tym zawodem.