Kluby i Stowarzyszenia Sportowe

Najbardziej popularną dysypliną sportu uprawianą przez mieszkańców naszej gminy jest oczywiście pilka nozna. Ludowe Kluby Sportowe funkcjonują w Psarach, Dąbiu, Preczowie, Strzyżowicach oraz Sarnowie. Każdy z klubów dysponuje boiskiem sportowym. Stale czynione są starania nad poprawą bazy lokalowej.

Co raz większą popularnością cieszy się również siatkówka oraz kolarstwo. Obiema dyscyplinami zajmuje się UKS "Gimnazjum". UKS jest również głównym organizatorem ogólnopolskiej imprzy kolarskiej pod nazwą Mistrzostwa Kolarskie Gminy Psary. Impreza realizowana jest od 6 lat. Jej główną atrakcją jest wyścig kategorii Masters zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Co roku naszą gminę odwiedzają sportowcy z całego kraju. Impreza ma wyjątkowo rodzinny charakter ponieważ jej uczestnikiem mogą być osoby od lat 6 do lat 100. Najstarszy uczestnik miał 73 lata.

"Sportowa Gmina Psary" to kolejne stowarzyszenie którego celem jest krzewienie kultury fizycznej. W pierwszym roku działalności członkom stowarzyszenia udało się pozyskać dofinansowanie nauki pływania dla dzieci ze szkół podstawowych.

Nazwa Adres Prezes
LKS "Iskra Psary"

ul. Malinowicka 2a

42-512 Psary

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kamil Magner
LKS "Orzeł Dąbie"

Brzękowice Dolne 1

42-504 Bedzin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Marcin Barański
LKS "Błyskawica Preczów"

ul. Dąbowa 2

42-512 Preczów

Grzegorz Obuchowski
LKS "Jedność Strzyżowice"  

ul. Podwale 26a

42-575 Strzyżowice

Mirosław Marciniec
Klub Piłkarski "Sarnów"

ul. Główna 1

42-512 Sarnów

 Arkadiusz Musiał
Klub Sportowy "Góra Siewierska"

ul. Kościuszki 1a

42-575 Góra Siewierska

 

Tomasz Sarwa
UKS "Gimnazjum"

ul. Szkolna 32

42-512 Psary

Andrzej Olszewski
Stowarzyszenie Sporotowa Gmina Psary

ul. Szkolna 100

42-512 Psary

Adam Adamczyk
Stowarzyszenie Centrum Jazdy Konnej Dakar

ul. Stara 38

42-512 Sarnów

Zdzisław Kamola