m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Zakończono budowę kompleksu sportowego w Sarnowie

Wart blisko 1,5 mln zł kompleks sportowo-rekreacyjny za budynkiem Szkoły Podstawowej w Sarnowie zrealizowany został dzięki unijnym i krajowym dotacjom o wartości ponad 851 tys. zł.

W ramach inwestycji wybudowano dwa boiska wielofunkcyjne: jedno o wymiarach 36,6 m na 18m, na którym można grać w piłkę ręczną i nożną, koszykówkę, a także tenisa ziemnego oraz drugie boisko do siatkówki o wymiarach 18 m na 9m. Place do gry mają nawierzchnię poliuretanową w kolorach bordo i zielonym. Dodatkowo powstała też bieżnia z rozbiegiem i skocznią do skoku w dal, a także trybuny dla 141 widzów. Zainstalowano także 5 ławek oraz 2 wiaty dla zawodników rezerwowych. Kluczowym elementem projektu było wybudowanie drogi wraz z odwodnieniem, która stanowi ciąg pieszo-jezdny łączący ul. Podgórną i Szkolną. Powstało także nowe ogrodzenie placu oraz piłkochwyty za bramkami i od strony ul. Podgórnej. Przy obiekcie stworzono również parking na 9 samochodów, w tym jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Wykonano także system monitoringu wizyjnego, a także oświetlenie parkowe wzdłuż drogi oraz profesjonalne sportowe, umożliwiające grę po zmroku. Dodatkowo na placu szkolnym powyżej boiska wybudowano plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, zgodnie z wytycznymi rządowego programu „Radosna Szkoła”. Uzupełnieniem zagospodarowania terenu było wykonanie schodów terenowych komunikujących plac zabaw i boisko z drogą oraz montaż 2 masztów flagowych.

Ogólna wartość całej inwestycji to 1 462 470 zł, z czego dotacja unijna z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 400 000 zł, a dotacja Ministerstwa Sportu i Turystyki: 388 000 zł. Na budowę placu zabaw gmina pozyskała także dotację z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu Radosna Szkoła w kwocie 63 850 zł. Red.