m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Lidl wybuduje duże centrum dystrybucyjne w gminie Psary

Firma Lidl planuje wybudowanie Centrum Dystrybucyjnego o powierzchni około 45 000 m2 w Gródkowie w gminie Psary.

[nbsp]

29 sierpnia firma Lidl Polska Sp. z o.o. nabyła od Agencji Nieruchomości Rolnych około 19 ha, terenu przeznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi. Działki zlokalizowane są przy drodze wojewódzkiej 913 naprzeciwko restauracji „Pod Lwem”.

[nbsp]

Obiekty magazynowe tworzące Centrum Dystrybucyjne będą miały około 45 000 m2 powierzchni,
a w centrum znajdzie zatrudnienie około 200 osób.

[nbsp]

Niezwykle cieszę się, że firma Lidl zdecydowała się zainwestować w gminie Psary. Już od początku 2012r. zachęcaliśmy władze Agencji Nieruchomości Rolnych do sprzedaży tego terenu usługowego w Gródkowie. To duży sukces, że ta transakcja doszła do skutku. Psary zyskują znanego i odpowiedzialnego inwestora, którego przedsięwzięcie znacząco wpłynie na rozwój gospodarczy gminy. - powiedział Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń.

[nbsp]

Agencja Nieruchomości Rolnych posiada jeszcze około 13 ha terenów usługowych sąsiadujących z działką, którą kupił Lidl Polska Sp. z o.o. Gmina Psary stara się, by te tereny były włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - obecnie wniosek gminy oceniany jest przez Ministra Gospodarki. Władze gminy Psary liczą, że obecność Centrum Dystrybucyjnego firmy Lidl wpłynie na wzrost atrakcyjności działek z nią sąsiadujących i wzbudzi zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

[nbsp]