m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Nowe pomoce dydaktyczne za ponad 61 tys. zł.

Na przełomie tego roku do wszystkich szkół z terenu gminy Psary trafią nowe pomoce naukowe o łącznej wartości 61 715 zł, finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

[nbsp]

Do Szkół Podstawowych w Sarnowie, Strzyżowicach, Gródkowie i Dąbiu na początku grudnia dotarły już pomoce naukowe o łącznej wartości 43 711 zł. Zakupiono je w ramach projektu „Szkoła marzeń” realizowanego zgodnie z Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Materiały wzbogacą realizację zajęć humanistyczno-artystycznych, matematyczno-przyrodniczych, językowych, muzycznych, edukacji regionalnej oraz zajęć w ramach systemu opieki psychologiczno-pedagogicznej. Do tego projektu zakupiono m.in.: dywan-piknik, matę do wielu zabaw językowych i zestawy do przeprowadzania eksperymentów na zajęciach przyrodniczych.


Na początku stycznia nowe pomoce dydaktyczne o wartości 18 000 zł trafią jeszcze do gimnazjalistów z Psar w ramach realizowanego w placówce unijnego projektu pt. „Młodzież z przyszłością” – także współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakupione zostaną materiały do zajęć językowych, rozwijających, matematyczno-przyrodniczych. Wśród przedmiotów znalazł się wyczekiwany przez uczniów pirometr – prosty w użyciu przyrząd pomiarowy służący do zdalnego pomiaru temperatury, wyposażony w celownik laserowy, ułatwiający pomiary w oparciu o analizę promieniowania cieplnego, które jest emitowane przez badane ciała. Ponadto szkoła wzbogaci się o słowniki językowe, model ludzkiego oka oraz zestawy Lego Edukacja – Maszyny Proste i Silnik, który po złożeniu można wprawić w ruch.


Nowe pomoce znakomicie uzupełnią bazę edukacyjną w szkołach w gminie Psary i będą mogły być wykorzystywane nie tylko na zajęciach prowadzonych w ramach projektów unijnych.