Kolejne inwestycje w Gródkowie

W ostatnim czasie wiele dzieje się przy Szkole Podstawowej w Gródkowie. Po otwarciu nowej sali gimnastycznej przyszedł czas na budowę parkingu i montaż pumptracku. Oba te zadania, których łaczny koszt wyniósł ponad 0,5 mln zł, dobiegają już końca.

 

Nowy parking przed szkołą
Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego parkingu, który pojawił się przed gródkowską placówką. W ramach tego zadania wykonawca w pierwszej kolejności rozebrał stare ogrodzenie i chodnik, a następnie przystąpił do profilowania dna koryta, wykonał podbudowę, ułożył krawężniki drogowe i nową nawierzchnię z kostki brukowej. Pojawiły się także chodniki, zjazd pozwalający na włączenie się w ulicę Leśną i ogrodzenie terenu. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 388 446,42 zł, a jego wykonawcą była firma S.C. COMFORT Sara Czech z Częstochowy.

 

Tor dla rowerów, hulajnóg i rolek
Kolejną inwestycją w Gródkowie jest budowa pumptracku, na którym już wkrótce miłośnicy rowerów, hulajnóg i rolek będą mogli szlifować swoje umiejętności. Tor o długości 45 m posiada nawierzchnię antypoślizgową, a jego konstrukcja i powierzchnia są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Wykonawcą tego zadania, którego wartość wynosi 116 067,72 zł, jest firma Techramps Sp. z o.o. Sp. k. z Krakowa.