Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

12 maja w Szkole Podstawowej w Dąbiu odbył się gminny finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom", który został objęty patronatem Wójta Gminy Psary. Podczas trwania konkursu nie zabrakło pokazów pożarniczych oraz instruktażu udzielenia pierwszej pomocy.

W turnieju uczestniczyli uczniowie ze szkół w naszej gminie: Strzyżowic, Psar, Sarnowa i Dąbia. W trakcie konkursu uczniowie pisali test i odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy pożarniczej oraz pierwszej pomocy. Po części pisemnej zostało wyłonionych 5 najlepszych uczestników, którzy w finale odpowiadali na 5 zadanych im pytań. Naszą gminę w etapie powiatowym reprezentować będzie 3 uczniów: Maksymilian Piechnik i Radosław Kania ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu oraz Błażej Szczeszek ze Szkoły w Psarach. Uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy od Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia.
Podczas przerwy między częścią pisemną a etapem ustnym uczestnicy wzięli udział w pokazie sprzętu pożarniczego z PSP z Będzina i z OSP Dąbie. Kolejnym punktem spotkania był pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez uczniów i nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach z klasy pożarniczej. Uczestnikom gratulujemy posiadanej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.