Podsumowanie WOŚP w gminie Psary

Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy pomagać! W tym roku w gminie Psary udało się zebrać ponad 35 tys. zł.

Przez cały dzień w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Psarach działał stacjonarnie sztab. Szkoła Podstawowa w Gródkowie oraz Szkoła Podstawowa w Dąbiu również dołożyły do tego swoją cegiełkę. Wolontariuszy można było spotkać z puszkami, a do sztabu zawitało wielu naszych mieszkańców, którzy chcieli wspomóc akcję w tym szczególnym dniu. Dodatkowo założone zostały eSkarbonki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem darczyńców.

Wolontariusze zebrali 22 882,84 zł, w puszce sztabowej w Psarach znalazło się 1970 zł, w eSkarbonce z Psar 6000 zł, a do eSkarbonki w Dąbiu trafiło 4210 zł!

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary z okazji tegorocznego finału przygotował dwa projekty. Pierwszy z nich to Teatr Cienia, przedstawiający historię opartą na starej, małopolskiej legendzie „O stópce królowej Jadwigi”. Historia o dobroduszności i dzieleniu się dobrem doskonale wpisuje się ideę działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Druga propozycja to koncert młodych wokalistów i instrumentalistów, którzy na co dzień szlifują swój muzyczny talent pod okiem Grzegorza Bochenka, instruktora w ośrodku kultury w Sarnowie. W koncercie wzięli udział: wokaliści Paulina Niedbała i Julian Sikora oraz instrumentaliści: Paweł Grochala, Wojtek Żórkowski, Bartek Białas, Kuba Bizan, Kuba Kaniowski i Bartek Banasik.

Nagrania projektów dostępne są na stronie www.gok.psary.pl oraz na kanale YouTube Gminnego Ośrodka Kultury.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy dołączyli się do zbiórki. Gratulujemy wolontariuszom oraz organizatorom za to, że pomimo ciężkiej sytuacji z jaką przyszło nam się zmierzyć, nie zaprzestaliście myślenia o pomocy dla innych.