Radarowe wyświetlacze prędkości w Psarach

W okolicy przejścia dla pieszych znajdującego się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 oraz w pobliżu Ośrodka Pomocy Społecznej w Psarach zamontowane zostały cztery radarowe wyświetlacze prędkości rzeczywistej o zasilaniu solarnym.

Wyświetlacze radarowej prędkości rzeczywistej mają za zadanie w czytelny sposób ostrzegać i informować znajdujących się na drodze uczestników ruchu o tym, czy prędkość z jaką się poruszają jest zgodna z przepisami. Zamontowane radary Evolis w przypadku przekroczenia progu prędkości sygnalizują jej wartość w kolorze czerwonym oraz wyświetlają napis ZWOLNIJ. Kierowcy jadący z odpowiednią prędkością widzą jej wartość w kolorze zielonym oraz nagrodzeni zostają komunikatem DZIĘKUJĘ.

Radary prędkości rzeczywistej pełnią funkcję prewencyjną. Statystyki potwierdzają jednoznacznie ich długotrwałą skuteczność, nawet gdy urządzenie jest zainstalowane na stałe w jednym miejscu.

Wykonawcą zadania była firma Road Service Jerzy Fojcik z Bielska-Białej, a koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 45 510,00 zł.