Powstaje chodnik przy ulicy Kościuszki w Górze Siewierskiej

Dzięki 300 000 zł dotacji z budżetu gminy Psary dla powiatu będzińskiego budowany jest obecnie blisko 0,5 km odcinek chodnika przy drodze powiatowej, ulicy Kościuszki w Górze Siewierskiej.

Do końca października wybrana w przetargu firma Drogrem Łukasz i Teresa Kyrcz SC z Bytomia buduje ostatni odcinek ciągu pieszego przy ulicy Kościuszki. Ogółem powstanie 430 mb chodnika z kostki betonowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogrodową do połączenia z odcinkiem chodnika wykonanego w 2019 r.

Budowany odcinek jest końcowym fragmentem stanowiącym połączenie ciągów pieszych powstałych w Górze Siewierskiej w ostatnich latach. Umożliwi on pieszym bezpieczne poruszenia się od Góry Siewierskiej, aż do drogi wojewódzkiej 913, przy której powstaje ciąg pieszo rowerowy.

Gmina Psary wsparła to zadanie dotacją w wysokości 153 656,72 zł. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 307 313,44 zł, pozostała część finansowana jest z budżetu powiatu będzińskiego. Dodatkowo w ramach udzielonej dotacji w bieżącym roku gmina Psary dofinansuje także dokończenie budowy odwodnienia przy ulicy Wiejskiej w Preczowie, a także wykonanie projektu technicznego budowy chodnika przy ul. Dolnej w Dąbiu.