m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

W Strzyżowicach wyremontowano salę gimnastyczną

W pierwszym tygodniu września zakończył się kompleksowy remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach, dzięki któremu lekcje wychowania fizycznego będą odbywały się w dużo lepszych warunkach.

[nbsp]

Remont sali w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach polegał przede wszystkim na zamontowaniu bezpiecznej nawierzchni na sali gimnastycznej. Wcześnie zerwano stary parkiet oraz wyeksploatowany drewniany stelaż na którym był ułożony. Gotowa podłoga składa się z systemowego stelażu, folii, amortyzującej gąbki i dwóch warstw płyt OSB oraz wykładziny z laminatu sportowego. Zakres prac obejmował również pomalowanie pomieszczenia oraz wymianę wentylacji i oświetleni. Na krótszych bokach sali zamontowano materace, a okna zabezpieczono siatką z poliuretanu. Sala też prezentuje się bardzo estetycznie, dzięki wykonanemu freskowi: -Inspiracją do namalowanego przeze mnie fresku, byli słynni sportowcy, chciałam, aby dzieci podczas lekcji w-fu mogły motywować się ich pracą. - mówi Monika Korpak, utalentowana artystka, która wykonała grafikę na jednej ze ścian w sali gimnastycznej.

[nbsp]

Przeprowadzony w sali gimnastycznej remont bardzo cieszy dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzyżowicach, Dorotę Pronobis – Kościńską: - Poprzednia nawierzchnia na sali gimnastycznej była zniszczona, a w niektórych miejscach klepki parkietu były już mocno naruszone, dzięki nowej nawierzchni nasi uczniowie będą mogli teraz ćwiczyć w lepszych bezpieczniejszych, warunkach, a pomalowane ściany wraz z zamieszczoną grafiką, sprawiają, że cały obiekt prezentuje się wspaniale.

[nbsp]

Koszt remontu sali gimnastycznej wyniósł 128 500 zł. Zadanie to objęte jest dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 31 020 zł.