m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Gminna brygada budowlana kończy I etap termomodernizacji budynku szkoły w Malinowicach

Pracownicy gminnej brygady remontowo-budowlanej zakończyli I etap prac obejmujących termomodernizację budynku byłej szkoły podstawowej w Malinowicach. W lipcu brygada wykonała także ogrodzenie przy placu za Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz wykonała ogrodzenie z siatki na cmentarzu komunalnym w Strzyżowicach.


W budżecie gminy na 2013 rok przewidziano ok. 50 000 zł na termomodernizację budynku byłej SP w Malinowicach. Blisko 20 tys. zł z tej kwoty, które w całości zostały przeznaczone na zakup materiałów budowlanych, stanowi fundusz sołecki dla Sołectwa Malinowice. Pracownicy brygady położyli styropian[nbsp] i wykonali nową elewację na 5 ścianach budynku. Wykonano obróbki blacharskie, przedłużono konstrukcję dachu, którą ocieplono nad częścią kuchenną.[nbsp] Jest to I etap prac modernizacyjnych, które będą kontynuowane także w roku przyszłym.


W połowie sierpnia gminna brygada remontowa rozpocznie prace nad ociepleniem dobudowanej części garażowej budynku OSP w Górze Siewierskiej o czym piszemy poniżej oraz wykona termomodernizację remizy OSP w Dąbiu gdzie wymieniony zostanie dach z eternitu znajdujący się nad częścią garażową budynku.