m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Zapusty, czyli żegnamy karnawał

Tradycyjne zapusty już na stałe wpisały się w kalendarz gminnych imprez kulturalnych. Co roku przysłowiowe „ostatki” gromadzą mieszkańców, chcących po raz ostatni zaznać karnawałowego szaleństwa. Nie inaczej było w tym roku.

We wtorkowy wieczór, 17 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu licznie zgromadzeni mieszkańcy po raz kolejny mogli zobaczyć i wysłuchać specjalnie przygotowanego na tę okazję programu artystycznego. Tegoroczne zapusty rozpoczęły się autorskim przedstawieniem muzycznym pt.: „W karczmie pod Podkową” w wykonaniu gospodarza imprezy – zespołu „Dąbie”. Pełna humoru i zabawnych dialogów opowieść o gościach tytułowej karczmy co rusz wywoływała salwy śmiechu i głośne oklaski zebranej publiczności. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również występy wokalne zaproszonych zespołów. „Strzyżowiczanie” i „Nasz Gródków” zaprezentowały gościom wiązanki największych biesiadnych przebojów, zachęcając publiczność do wspólnego śpiewania. Na zakończenie w kolorowych i wymyślnych strojach, jak na zapusty przystało, na scenę wkroczył zespól „OD...DO...”, który przybliżył wszystkim specyfikę i tradycje zapustów w swoim montażu słowno-muzycznym pt.: „Jedzie zapust”. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zgromadzeni mieszkańcy i zaproszeni goście rozpoczęli wspólną zabawę, która zakończyła się punktualnie z wybiciem północy.

W tym roku koniec karnawału, wspólnie z mieszkańcami, obchodzili licznie przybyli goście m.in.: Wójt Gminy Psary – Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy – Mirella Barańska-Sorn, przedstawiciele Rady Gminy: Małgorzata Pasek, Krystyna Kluszczyk, Krzysztof Dulko i Adam Adamczyk oraz sołtys sołectwa Dąbie – Tadeusz Kubik.