m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Nagroda Starosty Będzińskiego trafiła do Gromady Zuchów „Leśne Skrzaty” ze Strzyżowic

W czasie sesji Rady Powiatu Będzińskiego 24 marca br. zostały wręczone Nagrody Starosty Będzińskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Z naszej gminy została nagrodzona Gromada Zuchów „Leśne Skrzaty”, która działa w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach, a opiekuje się nią podharcmistrz Anna Łebzuch .

W uroczystości wręczenia Nagród Starosty Będzińskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, oprócz radnych powiatu będzińskiego, Zarządu powiatu wzięło udział wielu gości. Gminę Psary reprezentował Wójt Tomasz Sadłoń. Wyróżnienia trafiły do: Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z naszej gminy, Anny Smogór, dyrektora Muzeum Zagłębia w Będzinie, zespołu „Dobieszowianki”, Marka Pierzaka, właściciela Akademii Sztuki Kulinarnej „Anmark” z Czeladzi, Zespół Wokalny „Ale Babki” z Siewierza; Towarzystwo Miłośników Sławkowa, Orkiestrę Dętą z Brudzowic w gm. Siewierz, Barbarę Pawlak, dyrektora MOK w Wojkowicach i Gminną Orkiestrę Dętą im. Władysława Juszczyka z Mierzęcic.

Statuetkę z rąk starosty Krzysztofa Malczewskiego i przewodniczącego rady Emila Bystrowskiego odebrała podharcmistrz Anna Łebzuch, która z powodzeniem od kilkudziesięciu lat działa w Hufcu Ziemii Będzińskiej zachęcając do działalności zuchowej i harcerskiej nowe pokolenia.

W części artystycznej spotkania odbył się recital aktora teatralnego, filmowego (m.in. „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego) i telewizyjnego, twórcy dubbingów, reżysera Artura Barcisia, którego można oglądać m.in. w serialu „Ranczo” oraz „Miodowe lata”, gdzie odtwarzał postać Tadeusza Norka.