m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie

8 marca 2012 roku był szczególnym dniem dla wszystkich Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów oraz organizacji społecznych, które wciąż aktywnie działają na terenie naszej gminy. Uroczysty Dzień Kobiet odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie. Wójt Gminy Psary- Tomasz Sadłoń złożył wszystkim zgromadzonym paniom serdeczne życzenia oraz podziękowania za aktywną działalność i zaangażowanie w podtrzymywanie rodzimej tradycji. Na dowód uznania każda z Pań otrzymała piękny kwiatek.

Wśród zaproszonych gości, którzy również złożyli z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom gorące i serdeczne życzenia byli: przedstawiciel poseł do parlamentu europejskiego Małgorzaty Handzlik Jerzy Chaberko, który wręczył każdej z pań skromny upominek w postaci parasolki, przedstawiciel biura Senatora Zbigniewa Meresa Janusz Żakowski, poseł na sejm Waldemar Andzel, Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica wraz z radnymi, władze Urzędu Gminy oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Marian Kozieł.

Specjalnie na tę okazję GOK przygotował niezwykły program artystyczny. Na gródkowskiej scenie zaprezentowali się między innymi artyści Operetki Śląskiej z Bytomia. W czasie występu zgromadzeni goście mogli usłyszeć recital utworów operetkowych i musicalowych w wykonaniu - Dariusza Nużyńskiego tenora, solistki Agnieszki Bochenek – Osieckiej sopranistki Operetki Śląskiej w Bytomiu oraz Operetki w Ostrawie, przy akompaniamencie Pauliny Statecznej – fortepian. Wspaniałe wykonania włoskich i polskich standardów operetkowych zachwyciły całą publiczność, która podziękowała artystom za występ owacjami na stojąco. Pomiędzy występami artystów operetkowych Panie mogły podziwiać również pokaz pary tanecznej, rodzeństwa Patrycji i Roberta Dankowskich, mieszkańców sołectwa Sarnów, którzy zaprezentowali tańce latynoamerykanskie.

Na zakończenie Wójt Gminy Psary-Tomasz Sadłoń jeszcze raz złożył serdeczne życzenia, podziękował za tak liczne przybycie oraz zaprosił wszystkie Panie na poczęstunek oraz lampkę szampana. „Ciszę się, że co roku możemy spotkać się tutaj w GOK-u i wspólnie z innymi Paniami spędzić tak uroczy wieczór. To daje nam motywację do dalszej pracy do rozwoju naszej gminy” - powiedziała jedna z uczestniczek spotkania. GOK.