NARODOWE CZYTANIE 2018

20180910 105511

9 września w całej Polsce odbyła się siódma edycja akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy z żoną Agatą Kornhauser-Dudą. Ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została nazwana „ czytaniem narodowym”, aby podkreślić jej powszechny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Taka akcja niesie za sobą same zalety, dlatego i my każdego roku bierzemy w niej udział.  Tegoroczną lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Wstępem do czytania była prezentacja dotycząca życia i twórczości autora.  Lektorkami były nauczycielki naszej szkoły.  Dla słuchaczy była to wyjątkowa lekcja historii. Nasze szkolne czytanie zawsze przynosi radość z kontaktu z wielką literaturą.  Do usłyszenia za rok:)