Zawody drużyn strażackich

Czerwiec był aktywnym miesiącem dla wszystkich jednostek i zespołów gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. 11 czerwca odbywały się gminne zawody pożarnicze, a już 19 czerwca nasze najlepsze jednostki rywalizowały na szczeblu powiatowym. Przedstawiamy wyniki zawodów, a wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

Wyniki gminnych zawodów pożarniczych:
Ochotnicze Straże Pożarne grupa mężczyzn:
1 miejsce – Dąbie
2 miejsce – Góra Siewierska
3 miejsce – Goląsza Brzękowice
4 miejsce – Preczów
5 miejsce – Psary
6 miejsce - Strzyżowice

grupa Kobiecych Drużyn Pożarniczych:
1 miejsce – Strzyżowice
2 miejsce – Goląsza Brzękowice

grupa Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do lat 16 dziewcząt
1 miejsce – Preczów
2 miejsce – Dąbie
grupa Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców do lat 16
1 miejsce – Psary
2 miejsce – Goląsza Brzękowice
3 miejsce – Strzyżowice

W powiatowych zawodach wystartowały jednostki, które w gminnych zawodach zdobyły pierwsze dwa miejsca. W klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych mężczyzn 6 miejsce zajęła Góra Siewierska, a ósme Dąbie. Świetnie spisały się kobiece drużyny pożarnicze z naszej gminy zajmując drugie miejsce – Strzyżowice i trzecie – Goląsza Brzękowice. W ślad za nimi poszła młodzieżowa drużyna[nbsp] chłopców z OSP Goląsza Brzękowice zajmując drugie miejsce, w tej kategorii dopiero na szóstej pozycji uplasowała się jednostka ze Strzyżowic, a na ósmym jednostka z Psar. Z kolei młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z Preczowa przywiozła z zawodów złoty medal dla naszej gminy zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, z kolei jednostka OSP z Dąbia zajęła piąte miejsce.