Kolejna linia metropolitalna w gminie Psary

14 stycznia ruszy nowa linia metropolitalna M103, która zapewni mieszkańcom szybsze przemieszczanie się z Psar do Dąbrowy Górniczej i Bobrownik. Autobus będzie zatrzymywał się na terenie gminy w: Sarnowie, Preczowie, Psarach, Górze Siewierskiej i Strzyżowicach. Warto wspomnieć, że M103 będzie kursować przez cały tydzień od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.

Linie metropolitalne to system połączeń autobusowych ZTM, które ułatwiają podróżowanie po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W ubiegłym roku uruchomiono na terenie naszej gminy M19 i M23, dzięki którym mieszkańcy szybciej dojadą do Katowic, Sosnowca, Pyrzowic czy Siewierza. Linia M103 jako trzecia pojawi się na rozkładach jazdy i umożliwi pasażerom dojazd do Dąbrowy Górniczej czy Bobrownik. Dzięki temu połączeniu pasażerowie będą mogli dojechać bez przesiadek między innymi do dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej, a także do centrum przesiadkowego w Bobrownikach, gdzie zatrzymują się metrolinie oferujące szybsze połączenie z Bytomiem i Katowicami. M103 będzie kursowało w dni robocze i wolne co 60 minut. Warto dodać, że linia będzie zatrzymywała się na terenie 5. sołectw naszej gminy na każdym przystanku autobusowym na swojej trasie. Linia ta oferuje również mieszkańcom Psar, Góry Siewierskiej, Strzyżowic i Preczowa możliwość dojazdu do przystanków obsługiwanych przez M19 i M23.

Przystanki linii M103 w naszej gminie (trasa Dąbrowa Górnicza - Psary - Bobrowniki):

 • Preczów Remiza

 • Sarnów Nowa

 • Sarnów Główna

 • Psary Urząd Gminy

 • Psary Remiza

 • Strzyżowice Skrzyżowanie

 • Góra Siewierska Droga 913

 

Przystanki linii M103 w naszej gminie (trasa Bobrowniki - Psary – Dąbrowa Górnicza):

 • Strzyżowice Droga 913

 • Strzyżowice Skrzyżowanie

 • Psary Remiza

 • Psary Urząd Gminy

 • Sarnów Główna

 • Sarnów Nowa

 • Preczów Remiza

mapka123

Jakie korzyści wiążą się z podróżowaniem metroliniami?

- metrolinie jeżdżą częściej, więc szybciej możemy dostać się do miejsca docelowego,

- mają wydłużone godziny kursowania w ciągu dnia oraz w nocy,

- usprawniają podróżowanie pomiędzy wszystkimi gminami GZM,

- to tańsza alternatywa dla transportu indywidualnego,

- wybór „M” to brak problemów z parkowaniem i krok do zmniejszenia korków,

- wybierając komunikację miejską dbamy o środowisko – mniejszy hałas i mniejsze zanieczyszczenie powietrza,

- to atrakcyjna oferta komunikacyjna dla osób, które dojeżdżają do szkoły czy pracy samochodami.

ROZKŁAD JAZDY LINII M103