Kolejne Święto Pieczonego Ziemniaka za nami

10 września w Strzyżowicach odbyło się tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka w naszej gminie. W tym roku po raz pierwszy imprezę połączono z Metropolitalnymi Dniami Energii.

Tegoroczną imprezę rozpoczęły występy przedszkolaków i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzyżowicach. Publiczność miała również okazję wysłuchać utworów prezentowanych przez gospodarzy imprezy - czyli zespołu śpiewaczego „Strzyżowiczanie”. Występów lokalnych artystów zakończyły się krótkim koncertem zespołu „Górzanie”. Po wokalnych popisach muzycznych na scenie zagościł zespół Art Music, który poprowadził imprezę taneczną.

Podczas święta, każdy miał okazję spróbować przepysznych pieczonych ziemniaków, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzyżowic. Na dzieci i młodzież czekały także atrakcje przygotowane przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Strzyżowic w postaci konkursu sprawnościowego oraz wycieczki po strzyżowickiej strażnicy.

Tegoroczna impreza zbiegła się także z obchodami Metropolitalnych Dni Energii, w ramach których na warsztatach plastycznych uczestnicy stworzyli swoje autorskie projekty toreb ekologicznych oraz plakat promujący czyste powietrze.