Piknik sołecko-strażacki w Goląszy Górnej

30 lipca przy Ośrodku Kultury w Goląszy Górnej odbył się piknik sołecko-strażacki, który zorganizowali druhowie z OSP Goląsza-Brzękowice.

Mimo niepewnej pogody frekwencja dopisała, a na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pogawędki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Będzinie Szymona Gwoździa na temat pracy strażaków. Najmłodsi mieli również niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy jak wygląda ich praca w pomieszczeniach objętych pożarem. Wszystko za sprawą zadymionej bawialni, w której druhowie przygotowali do pokonania tor przeszkód. Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiło również spotkanie z psem Hellboyem i jego przewodnikiem Jarogniewem Krupińskim z grupy poszukiwawczo-ratowniczej OSP Dąbrówka Mała. Dzięki pokazowi zebrani dowiedzieli się jak zachowuje się pies, kiedy znajdzie poszukiwaną osobę. Chętne osoby mogły także doszkolić się z pierwszej pomocy pod okiem Patrycji i Mateusza, ratowników z OSP Goląsza-Brzękowice.

Jak na prawdziwie strażacki piknik przystało nie zabrakło również lania wodą do celu. Dzieci próbowały swoich sił lejąc wodą z hydronetek do ściany imitującej palący się budynek i bezpośrednio z węży poprowadzonych z lekkich samochodów pożarniczych OSP Preczów i OSP Goląsza Brzękowice. Na wszystkich czekały także drobne upominki i przekąski.

OSP Goląsza-Brzękowice dziękuje wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację festynu.

Fot. OSP Goląsza-Brzękowice