7 lat minęło

Członkowie Klubu Seniora Brzękowice-Goląsza z wielką starannością celebrują wszystkie kolejne lata swojej działalności. W tym roku okazja do świętowania była podwójna: 7 rocznica klubu oraz oficjalne otwarcie altany, która już wkrótce stanie się miejscem letnich spotkań seniorów i mieszkańców sołectwa.

Uroczystość odbyła się 23 lipca br. na rozległym terenie rekreacyjnym przy Ośrodku Kultury w Goląszy, a więc w miejscu idealnym na biesiadę dla stuosobowej grupy seniorów i ich znamienitych gości. Wśród zaproszonych znaleźli się: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk wraz z małżonką, Radni Gminy Psary Krystyna Kluszczyk i Tomasz Ślęczka, Radny Powiatu Będzińskiego Przemysław Krasoń, sekretarz Wojkowic Edyta Cichoń, dyrektor GOK Lidia Ściwiarska i jej zastępczyni Magdalena Hak, delegacje zaprzyjaźnionych organizacji senioralnych z Psar i Góry Siewierskiej oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i instytucji.

Siłą jubileuszowych eventów są wspomnienia, które budują tożsamość grupy. Przywołała je prezeska klubu Sylwia Nikiel, która podkreślała wielokierunkowość podejmowanych działań przez klub, służących upowszechnieniu zdrowego stylu życia i zaspokajaniu potrzeb społeczno-kulturalnych seniorów. Nadal głównym obszarem działań uczestników klubu Brzękowice-Goląsza pozostaje turystyka. W ciągu ostatniego roku seniorzy na wspólnych wyjazdach spędzili łącznie 65 dni, a w ciągu 7 lat - 195 dni. Przemierzyli nasz piękny kraj wzdłuż i wszerz, odwiedzili wiele europejskich stolic, piękne regiony Moraw i Bałkanów, w tym Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, a ostatnio Serbię, Czarnogórę i Albanię.

Rytm klubowej pracy nadają regularnie odbywające się środowe spotkania. Latem są to spotkania plenerowe. I właśnie przemarsz do nowo powstałej altanki wybudowanej z funduszu sołeckiego, połączony z oficjalnym przecięciem wstęgi, był kolejną ważną częścią sobotniego popołudnia. Od tego bowiem momentu altana, stała się nowym, dodatkowym lokum na okres lata i wczesnej jesieni.

Na zakończenie części oficjalnej zaproszeni goście przekazali jubilatom wiele ciepłych słów, wyrażających uznanie dla ich dotychczasowej aktywności. Życzeniom i gratulacjom towarzyszyły kwiaty, listy gratulacyjne, kosze słodkości, upominki i co równie ważne pamiątkowe wpisy do klubowej kroniki. Ponadto, dzięki sponsorom każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny, ale przydatny upominek.

Jak na uroczystość jubileuszową przystało nie mogło zabraknąć toastu za dalszą pomyślność klubu, tortowego ciasta, a potem uroczystej kolacji. Był też czas na ucztę artystyczną, podczas której seniorzy wysłuchali wiele niezapomnianych przebojów operetkowych, musicalowych i filmowych. Na zakończenie uroczystości DJ Michał zaprosił wszystkich do kilkugodzinnej, energicznej zabawy pod chmurką. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera, której nie zakłócił nawet padający przez chwilę ulewny deszcz.

Członkowie KSBG serdecznie dziękują gościom za obecność, sponsorom za okazaną hojność, sołectwu Goląsza i samorządowi gminnemu za ufundowanie i wybudowanie altany oraz dyrekcji GOK za pomoc w organizacji imprezy.

Klub Seniora Brzękowice-Goląsza