Budowa sali gimnastycznej w Gródkowie na ostatniej prostej

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Gródkowie dobiega końca. W ostatnim czasie budynek został docieplony, a na elewacji wschodniej pojawiła się nazwa szkoły i logo gminy. Wiele dzieje się także w pomieszczeniach wewnątrz.

Postępy prac przy budowie sali gimnastycznej w Gródkowie widoczne są z dnia na dzień. Budynek jest już w pełni zadaszony, ma okna, ocieplenie oraz duży napis i logo naszej gminy na wschodniej części elewacji, który widoczny jest z ul. Leśnej i ul. Zwycięstwa. W środku pomalowano ściany i zamontowano oświetlenie, a już wkrótce pojawi się w niej także podłoga.

W pozostałych pomieszczeniach zmiany również są widoczne. W toaletach pojawiły się płytki na ścianach i podłogach, a w szatni dla uczniów, pokoju socjalnym dla nauczycieli, magazynie i wiatrołapie wykonano gładzie, pomalowano ściany i położono płytki na podłogach. Ze starej sali gimnastycznej wydzielono i wyremontowano dwie sale lekcyjne.

Na końcu nowa sala gimnastyczna zostanie wyposażona w składaną trybunę, w której poszczególne rzędy siedzisk będą mogły być wysuwane na większe imprezy. Wkrótce zostaną zamontowane również bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, drabinki gimnastyczne czy tablice wyników. Sala będzie wyposażona także w sprzęt sportowy. Zamiany zauważalne będą również na zewnątrz, gdzie powstanie parking oraz zostaną przebudowane istniejące chodniki wraz z oświetleniem.

Wartość inwestycji wynosi 2 972 947,95 zł i jest wsparta pozyskanymi dotacjami: 1 700 000 zł i 407 750 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (nabór I i II) oraz 690 500 zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Wykonawcą przedsięwzięcia jest konsorcjum firm: PHU MONTER Grzegorz Wąskowicz z Częstochowy, ZRBI BUDO-MAX Sp. j. Piotr Marks z Częstochowy oraz RS GROUP Sławomir Rek z Mykanowa, a planowany termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2022 r. Warto wspomnieć, że po zakończeniu prac budowlanych konieczne jest odebranie wszystkich robót oraz uzyskanie akceptacji Państwowej Straży Pożarnej oraz Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na oddanie nowego obiektu do użytkowania.