Ruszył montaż klimatyzacji w kolejnych gminnych obiektach

Już wkrótce poprawi się komfort w przedszkolu w Gródkowie, Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach oraz Szkole Podstawowej w Dąbiu. Wszystko dzięki klimatyzatorom, których montaż rozpoczął się w lipcu.

Nowa klimatyzacja pojawiła się już w przedszkolu w Gródkowie, gdzie zamontowano ją w trzech salach. Inwestycja objęła montaż trzech klimatyzatorów typu split, a ich koszt wyniósł 18 620,17 zł. Dzięki realizacji tego zadania maluchy i pracownicy przedszkola będą mieli komfortowe warunki do zabawy i pracy w sezonie letnim.

W Psarach klimatyzacja jest montowana w głównym pomieszczeniu biblioteki, sali bankietowej oraz kuchni. Łącznie w obiekcie pojawi się 5 klimatyzatorów, w tym 3 typu split i 2 typu kasetonowego. Koszt tego przedsięwzięcia to 44 734,79 zł. - Bardzo się cieszę z realizacji tej inwestycji w naszej bibliotece – mówi Helena Warczok, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach. - Montaż klimatyzacji poprawi warunki pracy pracowników i komfort czytelników oraz mieszkańców korzystających z sali bankietowej, w której odbywa się wiele spotkań: wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Akademii Zdrowia, spotkania autorskie, spotkania stowarzyszeń emerytów i rencistów, pokazy mody czy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Wykonawcą obu przedsięwzięć jest firma J-MAX Jacek Nowak z Będzina.

Kolejną placówką, w której pojawi się klimatyzacja jest Szkoła Podstawowa w Dąbiu. Inwestycja obejmuje tutaj montaż 8 klimatyzatorów typu split: w czterech salach lekcyjnych oraz w sali gimnastycznej, dzięki którym w upalne dni uczniowie i nauczyciele będą mogli poczuć przyjemny chłód. Łączny koszt tego zadania to 52 348,80 zł, a jego wykonawcą jest firma PS Instalacje S.C. Adam Stasiak z Gliwic.