Rok 2021 w liczbach i statystykach

Styczeń to idealny czas na podsumowanie roku, który już za nami. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kilka ciekawostek. Sprawdziliśmy liczbę mieszkańców naszej gminy, nowo narodzonych dzieci oraz par, które zawarły związek małżeński. Wiemy też, które imiona najczęściej wybierali rodzice i w jakich miesiącach najczęściej brano ślub. Jak wiele zmieniło się względem 2020 roku? Poniżej pigułka informacji dotyczących naszej gminy!

Liczba mieszkańców

W ostatni dzień grudnia minionego roku gminę Psary zamieszkiwało 12 099 osób, z czego 6 323 kobiet, a 5 776 mężczyzn. Zdecydowana większość mieszkańców była zameldowana na pobyt stały – 11 916 osób, a 183 osoby posiadały meldunek tymczasowy.

Więcej chłopców czy dziewczynek?

W minionym roku przybyło nam 80 nowo narodzonych mieszkańców! Większość stanowiły dziewczynki, których było 42, a chłopców 38. Najwięcej maluchów urodziło się w lutym, we wrześniu i listopadzie. Natomiast najmniej w czerwcu i sierpniu.

Najpopularniejsze imiona

W zeszłym roku najpopularniejszymi imionami, które wybierali rodzice dla swoich pociech były dla dziewczynek: Maja, Maria i Zofia, wśród chłopców królowali Stanisław, Ignacy, Antoni i Jan.

Sformalizowane związki

W roku 2021 w naszej gminie zostało zawartych 41 ślubów: 22 cywilne i 19 wyznaniowych. Najwięcej ceremonii odbyło się we wrześniu, zaś najmniejszym powodzeniem cieszył się pierwszy kwartał roku.

2020 rok

Dla porównania, rok wcześniej urodziło się 85 dzieci, 35 par zawarło związek małżeński, a 12 142 osoby posiadały meldunek w gminie Psary.