Szczepienia przeciw COVID-19 i testy przesiewowe w gminie Psary

Wraz z końcem roku Polska weszła w nową fazę walki z koronawirusem. Nad szczepionką przez wiele miesięcy pracowali najlepsi specjaliści z całego świata. Następnie została dopuszczona do użytku przez Europejską Agencję Leków, a pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia.

Dzięki szczepionce przeciw COVID-19 możemy szybciej wrócić do normalności – znanej z czasów sprzed pandemii. Ważne, aby zaszczepiło się jak najwięcej Polaków. Gminne Centrum Medyczne Psary znalazło się na mapie z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Po kontakcie z ośrodkiem, uzyskaliśmy informację, że od 13 stycznia szczepionka podana zostanie personelowi medycznemu zatrudnionemu w naszym ośrodku zdrowia, a od 18 stycznia zaszczepieni zostaną mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w naszym regionie. Gminne Centrum Medyczne Psary na tą chwilę nie posiada żadnych dodatkowych informacji poza wiadomościami przekazanymi przez Ministra Zdrowia, jednak poniżej w formie graficznej przedstawiamy etapy szczepień i terminy rejestracji pacjentów.

Pozostajemy w stałym kontakcie z wyznaczonym do szczepień ośrodkiem zdrowia i będziemy na bieżąco informować Państwa o wdrażanych działaniach.

W związku z decyzją rządu o powrocie do szkół uczniów klas I-III, rozpoczęto dziś w naszej gminie testy przesiewowe dla kadry pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi w ramach Ogólnopolskiej Akcji Badania Nauczycieli. Testowanie pracowników szkół ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa personelowi szkół, jak i uczniom, a powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj

sm rejestracja

sm priorytetyszczepien

sm 138508875 404812634111925 7446621272952430787 n