m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Za nami 33 Finał WOŚP w przy Gminnym Żłobku w Psarach

Jak co roku gmina Psary przyłączyła się do wspólnego pomagania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a nasi mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Wielki finał po raz pierwszy odbył się za to przy Gminnym Żłobku w Psarach, gdzie na uczestników czekała cała moc atrakcji. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla ośrodków zajmujących się onkologią i problemami hematologicznymi u dzieci.

Podczas 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie naszej gminy pieniądze zbierali wolontariusze ze szkół w Psarach, Dąbiu, Sarnowie i Strzyżowicach. Do akcji przyłączyli się również strażacy z OSP Dąbie i OSP Goląsza- Brzękowice.

Wielki finał rozpoczął się o godzinie 16, gdzie na terenie Gminnego Żłobka w Psarach na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. W budynku żłobka mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad profilaktyki zdrowotnej, a najmłodsi z dużym zapałem uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Na scenie wystąpił młodzieżowy zespół Pink Glasses oraz wokalistki z GOK Gminy Psary, a gwiazdą wieczoru był Arkadiusz Malinowski z zespołem.

Tak jak w ubiegłych latach quiz fantowy cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy, kto zakupił los, mógł wziąć udział w loterii i otrzymać upominki przygotowane przez uczniów i przedszkolaków z gminnych szkół i przedszkoli, uczestników zajęć prowadzonych przez GOK oraz gadżety ufundowane przez lokalnych sponsorów. Główną nagrodą był ekspres do kawy, sfinansowany przez samorząd gminy Psary.

Podczas chłodnego wieczoru zebrani goście mogli się rozgrzać pysznym żurkiem, przygotowanym przez Zajazd „Zielony Gościniec” oraz słodkościami ufundowanymi przez Marzenę i Mariusza Kawiorskich.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem nie zawiedli nas sponsorzy, którzy ufundowali wiele nagród. Wśród darczyńców znaleźli się: samorząd gminy Psary, Państwo Anna i Tomasz Sadłoniowie, Radny Gminy Psary Robert Zieliński, Radny Gminy Psary Adam Sadowski, Radna Gminy Psary Anna Nagły, Radny Powiatu Będzińskiego Przemysław Krasoń, Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej  Sp. z o. o. Pan Łukasz Siwczyk, Pan Marcin Cela – właściciel serwisu Auto-Klimatyzacja z Dąbia, Bank Spółdzielczy w Będzinie, Pani Agnieszka Wiązek z Salonu Fryzjerskiego Oliwia, NZOZ „MEDICUS” Dąbrowa Górnicza Jacek Gawron, Bartłomiej Kiszka, Damian Jach, Państwo Łapanowscy z kwiaciarni w Psarach, Grupa Mularski, Pan Sebastian Nowak, Pani Anna Kożuszek-Nowak, Pałac Saturna Termy Rzymskie w Czeladzi, Pani Agnieszka Flak z salonu fryzjerskiego „Aga” w Strzyżowicach, Pan Jarosław Dydak z Supermarketu „Karolina” w Psarach, Pani Katarzyna Pierzak z kwiaciarni „FlooArt” w Strzyżowicach, Pani Agnieszka Wałach z gabinetu kosmetycznego „Wenus” w Psarach oraz Pani Olga Rybak z salonu fryzjerskiego „Olga” w Psarach, Pan Marek Gawron z Zakładu Introligatorskiego w Czeladzi, Pani Olimpia Szastak, firma Transbud Wulkan-Wszoła, Pan Michał Bartłomiejczyk z firmy Naprawa Rowerów MIKE BIKE, firma FM Logistics, Centrum badania wzroku „Optyk Przy Banku” w Będzinie, Klinika Medycyny Estetycznej PRO-AGE w Będzinie oraz Optyk Grabara w Wojkowicach.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy dołączyli do zbiórki oraz wolontariuszom, ich rodzicom, koordynatorom sztabów działającym na terenie naszej gminy, nauczycielom, strażakom, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i sponsorom.

Liczenie puszek wciąż trwa. O uzbieranych kwotach poinformujemy Państwa w następnym artykule.