m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Postępy w Górze Siewierskiej

Z dnia na dzień zmienia się przestrzeń przy ośrodku kultury i remizie OSP w Górze Siewierskiej. Zakończona została budowa ulicy Ogrodowej, trwają prace przy budowie chodnika łączącego ulice Ogrodową i Szopena, a już jesienią mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego sportowo-rekreacyjnego miejsca w naszej gminy.

Dobiega już końca budowa placu manewrowego przed garażami OSP oraz drogi wjazdowej, która znajduje się między ośrodkiem kultury, a siedzibą Zakładu Gospodarki Komunalnej. Trwają prace przy budowie chodnika łączącego ulice Ogrodową i Szopena, dzięki któremu można bezpiecznie dotrzeć do ośrodka kultury, pobliskich sklepów czy przystanku autobusowego. W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie prace nad obniżeniem posadzki w jednym ze strażackich garaży, dzięki czemu w przyszłości będzie mógł w nim parkować nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

Wiele dzieje się również w miejscu, gdzie już od jesieni mieszkańcy będą mogli spędzać aktywnie czas. Teren, na którym pojawi się siłownia zewnętrzna, plac zabaw, minirampa i kolej szynowa został już utwardzony. Wybudowano także miejsce gdzie stanie scena mobilna. Obecnie trwają prace nad budową altany oraz grilla terenowego z kołem ogniskowym i ławeczkami.

Planowany termin zakończenia inwestycji to październik tego roku. Wykonawcą prac jest firma Silesia Trans Service Sp. z o.o. z Katowic, a ich wartość sięga 4 884 475,78 zł.