Nowy system gospodarowania odpadami

07 czerwiec 2018

Szanowni Mieszkańcy!

Od początku lipca na terenie gminy Psary obowiązuje nowy system gospodarki odpadami komunalnymi. Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy Psary wygrała firma Spectrum Silesia Service z Radzionkowa, której wspólnikiem jest firma Remondis z Tarnowskich Gór. Odpady komunalne trafią wyłącznie na instalacje regionalne, które zapewnią o wiele wyższy niż obecnie poziom odzysku odpadów, by do końca 2020r. nasz kraj osiągnął w tym zakresie normy Unii Europejskiej.

Poniżej znajdziecie Państwo deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami (plik do pobrania w PDF). Przedstawiamy informacje o sposobie, wysokości i częstotliwości uiszczania opłaty śmieciowej oraz listę odpowiedzi na najczęściej zadawane pytaniana temat systemu (plik do pobrania w PDF).

Jeśli chcielibyście się Państwo dowiedzieć więcej na temat systemu gospodarowania odpadami zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikami Urzędu Gminy lub pod telefonem 32 29-44-921. Mogą Państwo zadać pytanie również za pośrednictwem formularza kontaktowego - formularz kontaktowy.

Wójt Gminy Psary - Tomasz Sadłoń


Lista dokumentów / aktów prawnych regulujących system gospodarowania odpoadami w gminie: