„Szopka” plasteliną malowana

19 grudzień 2018

„Szopka” plasteliną malowana

 19 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Strzyżowicach odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Szopka”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Tematem konkursu było wykonanie szopki betlejemskiej lub krakowskiej wylepianej plasteliną. Uczniowie, którzy zgłosili prace do konkursu zastosowali różne metody wylepiania. Jedni malowali plasteliną, rozcierając ją na kartce, inni tworzyli obraz z maleńkich kuleczek, a jeszcze inni cienkimi wałeczkami wypełniali kształty postaci. Powstały przepiękne, kolorowe prace. Przeważały szopki betlejemskie, w których bez trudu można było rozpoznać występujące w niej postaci: Dzieciątka, Maryję, Józefa, Trzech Króli, pasterzy, aniołów, wołu i osła. Nad szopką nie zabrakło Gwiazdy Betlejemskiej - znaku narodzin małego Jezusa.

Spośród wszystkich prac wyłoniono laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – III oraz klas IV – VIII.

A oto lista nagrodzonych uczniów w tych kategoriach:

  • klasy I - III: Simon Oraczewski, Paulina Knapik, Filip Banach, Karolina Grabarz, Emilia Krasoń, Lena Kopińska, Kamila Kowal, Zofia Stachowska, Bartosz Wolny, Jolanta Segiet, Błażej Szczeszek, Maja Pasterak, Zofia Swoboda, Julia Fabiś, Maciej Zieliński, Zofia Medaj, Maja Radosińska, Ada Graniszewska, Oskar Kowalski;
  • klasy IV – VIII: Oliwier Wyżycki, Oliwia Łomnicka, Lena Sokół, Aleksandra Liebich, Maria Kozera, Zuzanna Ciszewska, Radosław Kania, Magdalena Figlus, Maja Surowiec, Nikola Dyrka, Wiktoria Szymczyk, Julia Muchowicz, Agnieszka Lis, Mateusz Kaczmarski, Iga Mścichowska.

 Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyła Sekretarz Gminy Psary p. Mirella Barańska – Sorn. Uroczystość wzbogacona została występami uczniów naszej szkoły, którzy wprowadzili wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, śpiewając kolędy i pastorałki oraz grając na różnych instrumentach muzycznych.

Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji tego konkursu.