eTwinning

29 maj 2018

Nasza szkoła od dłuższego już czasu bierze udział w programie eTwinning. Opiekunem i koordynatorem projektów w programie eTwinning w naszej szkole jest Pani Milena Neugebauer. Na bieżąco można śledzić aktywne projekty, w których bieżemy udział odwiedzając nasz profil:

http://www.etwinning.net/pl/pub/profile.cfm?f=1&l=en&n=86532

Strona główna programu: http://www.etwinning.pl/

Na pytania dotyczące eTwinningu, najlepiej odpowie FAQ zapożyczony bezpośrednio ze strony projektu:

http://www.etwinning.net/pl/pub/pomoc/faq.htm

"...

Czym jest eTwinning?

eTwinning jest Społecznością dla szkół w Europie. Nauczyciele ze wszystkich krajów uczestniczących mogą zarejestrować się i korzystać z internetowych narzędzi eTwinningu (Portalu i Pulpitu), żeby szukać partnerów do współpracy, spotykać się w wirtualnym świecie, wymieniać się pomysłami i przykładami praktyk, działać w Grupach, uczyć się wspólnie podczas eventów edukacyjnych, a także angażować się w projekty opartne na współpracy za pośrednictwem internetu.  

 

Czym jest projekt eTwinning? 

Co najmniej dwie szkoły z przynajmniej dwóch róznych krajów europejskich tworzą wspólny projekt i wykorzystują technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) do jego realizacji. Ponieważ szkoły komunikują się i współpracują za pomocą internetu, w ramach eTwinningu nie przyznaje się żadanych grantów, nie ma też żadnych wymagań natury administracyjnej, a spotkania "twarzą-w-twarz" nie są konieczne.   

..."