Szkolna kasa oszczędności

29 maj 2018

12 października 2011r. nasza szkoła podpisała umowę z PKO oddział Będzin, to znaczy, że w naszej szkole rozpoczęła działalność Szkolna Kasa Oszczędności. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogą oszczędzać w SKO i realizować swoje marzenia.
Członkami SKO w przeważającej części są uczniowie klasy I-III. Wśród uczniów klas I-III przeważającą część członków stanowią uczniowie klasy Ib. Opiekunem SKO jest wychowawca klasy IB – Urszula Dudała.  Wpłat na książeczki SKO można dokonywać w I i III piątek każdego miesiąca.

Wpłaty przyjmowane są przez nauczycieli:
Urszula Dudała- od uczniów klas I-III
Katarzyna Cudnik- od uczniów klas IV- VI.

Wszystkich chętnych zachęcamy do oszczędzania.
Zapamiętaj ! 
SKO TO JEST TO!

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach.
SKO w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność 12 października 2011r. Liczy zaledwie …… członków. Są nimi głównie uczniowie klasy Ib. Jesteśmy wiejską szkołą położoną na wyżynie Śląskiej przy drodze 913(tzw. „gierkówce”)prowadzącej na lotnisko w Pyrzowicach. W ciągu tego krótkiego okresu czasu udało nam się wypracować „niezłą” ‘ sumkę, poprzez udział w kiermaszach i akcjach środowiskowych. Uczymy się oszczędzać, poznajemy tajemnice ekonomii w ramach innowacji pedagogicznej „ ziarnko do ziarnka aż zbierze się miarka”, bawiąc się przy tym doskonale.

W naszych działaniach mamy ogromne wsparcie ze strony rodziców, którzy wspierają nasze działania. Oto niektóre z nich:
• Prowadzenie gazetki ściennej na temat ekonomii
• Przygotowanie kiermaszu stroików i ozdób świątecznych
• Uroczystą akademię z okazji Dnia Babci I Dziadka
• Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska
• zbiórka

Zapraszamy na szkolny blog SKO!