Gminny Dzień Dziecka za nami

W niedzielne popołudnie 3 czerwca na placu przy budynku remizy OSP w Psarach odbył się kolorowy i pełen atrakcji festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W specjalnym programie artystycznym przygotowanym przez organizatorów znalazły się występy najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Pokazy taneczne, wokalne oraz kabaretowe w wykonaniu przedszkolaków z Sarnowa, Strzyżowic, uczniów szkół podstawowych z Sarnowa, Gródkowa Strzyżowic, Dąbia oraz uczniów Gimnazjum z Psar cieszyły się dużym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności, która młodych wykonawców nagradzała gromkimi brawami. Na scenie zaprezentowali się również najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez GOK, para taneczna ze Szkoły Tańca MARENGO oraz zespół instrumentalny z Ośrodka Kultury w Sarnowie. Główną atrakcja niedzielnego popołudnia był występ chóru „SŁOWICZEK” z Rudy Śląskiej oraz spektakl „Właśnie leci show dla dzieci” w wykonaniu teatru MAŁGO. Gorącej i rodzinnej atmosfery festynu nie ostudziła nawet deszczowa aura. Zabawy oraz konkursy prowadzone przez aktorów teatru MAŁGO sprawiły, że wspólna zabawa trwała do samego wieczoru. Ponadto występom towarzyszyły liczne gry, zabawy oraz konkursy sportowe i plastyczne w których na każdego z uczestników czekały atrakcyjne nagrody oraz słodkie upominki. Dla zwycięzców sportowych zmagań czekały puchary, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, które podczas podsumowania wręczył Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń. „Był to wspaniały, rodzinny festyn, pełen atrakcji oraz ciekawych pomysłów przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach z naszej gminy. Mam nadzieję, że takich przedsięwzięć będzie w naszej gminie coraz więcej” - powiedziała Urszula Fickowska, mama małej Karolinki i Pawła. Wszystkie dzieci mogły skorzystać z dodatkowych atrakcji jakimi były: zjeżdżalnie, wodne kule, jazda na kucykach, malowanie twarzy, a nawet przejażdżka wozem strażackim, który udostępnili dla najmłodszych druhowie strażacy z OSP w Psarach. Wśród gości którzy dopingowali w tym szczególnym dniu wszystkie dzieci byli: Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica warz z radnymi, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, sekretarz gminy Psary Mirella Barańska-Sorn, sołtys sołectwa Psary Henryk Stuczeń, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Psary oraz przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych działających na terenie naszej gminy. Gminny Ośrodek Kultury serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom GOK, dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych, druhom strażakom z OSP w Psarach, członkom Stowarzyszenia „Sportowa Gmina Psary” oraz członkom Klubu Seniora z Psar za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tego szczególnego święta.

I Gminny Dzień Dziecka był kolejnym wydarzeniem, współfinansowanym ze środków w ramach małych projektów LGD „Brynica to nie granica” pod nazwą „Muzyczna podróż po gminie Psary” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Instytucja Zarządzająca Programem Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.