Pracownicy gminnej brygady remonotowo-budowlanej zakończyli ostatni etap termomodernizacji remizy strażackiej i Ośrodka Kultury w Dąbiu. Jest to zwieńczenie prac, które rozpoczęły się na tym obiekcie w 2012 r.

W roku 2014 pracownicy wyremontowali frontową elewację budynku. Prace polegały na obróbce blacharskiej, orynnowaniu oraz nałożeniu wyprawy elewacyjnej. Koszt materiałów wyniósł blisko 10 tys. zł, a wszystkie roboty zostały wykonane przez pracowników gminnej brygady remontowej. Kompleksowy remont tego obiektu rozpoczął się w 2012 roku od wymiany okien i parapetów kosztem blisko 17,5 tys. zł.


Główny zakres prac przy termomodernizacji został wykonany w 2013 r. przez gminną brygadę remonotowo- budowlaną. Pracownicy ocieplili elewację od strony zachodniej, południowej i wschodniej oraz położyli nowoczesne tynki akrylowe. Wykonano także obróbki blacharskie i zmieniono poszycie dachu na garażu OSP. Koszt materiałów wyniósł 49 tys. zł.


Już wkrótce rozpoczną się prace wewnątrz budynku, polegające na remoncie sali bankietowej, holu i toalet, na który gmina stara się uzyskać unijną dotację w wysokości 50 tys. zł. Na początku czerwca został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy prac, które mają potrwać do 31 października. Do tego obiektu zostało już również zamówione wyposażenie kuchenne, nagłośnienie, meble w tym 100 krzeseł i 15 stołów za ponad 30 tys. zł, na zakup którego gmina ma już przyznaną unijną dotację z PROW.
Red.