m 1 1  Gminna dotacja na usunicie i unieszkodliwienie wyrobw zawierajcych azbest1

Gmina Psary na III miejscu w woj. śląskim w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

9 czerwca Wójt Gminy Psary odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Śląskiego Kazimierza Karolczaka dyplom i puchar za zajęcie III miejsca w Sportowym Turnieju Miast i Gmin w województwie śląskim, w kategorii gmin od 10 001 do 30 tys. mieszkańców.

[nbsp]

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w tym roku od 17 do 23 maja. Gmina Psary brała udział w turnieju po raz trzeci. W ubiegłym roku zajęła I miejsce, a dwa lata temu III. W naszej gminie podczas tygodnia sportu odbyły się 83 imprezy rekreacyjne, które były przeprowadzane dzień po dniu. Największą z nich była konkurencja biegów oraz sztafety w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega oraz Małyszomania, w której skład wchodziło kilkanaście konkurencji sportowych takich jak: turniej w piłkę nożną chłopców, zawody w rzucie ringo dziewcząt, turniej badmintona, czy pokaz sprawności policjantów. Łącznie we wszystkich wydarzeniach wzięło udział 3651 osób. Wszystkim wolontariuszom oraz uczestnikom imprez sportowych serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju.

Zwycięzcą w kategorii miast i gmin w woj. śląskim od 10 001 do 30 000 mieszkańców został Strumień, a Siewierz zajął drugie miejsce. Psary plasując się na trzecim miejscu jest pierwszą gminą wiejską w tym zestawieniu.