Zajęcia anglojęzyczne z wolontariuszem z Belgii

13 maj 2022

Zajęcia anglojęzyczne z wolontariuszem z Belgii

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy wolontariusza działającego w zespole w ramach organizacji wolontariatu europejskiego Fundacji Schumana. Celem fundacji jest „motywowanie Europejczyków do aktywności obywatelskiej oraz promowanie integracji europejskiej i wartości na jakich się ona opiera”. Hugo, który na codzień wspiera Klub Integracji Europejskiej w Wojkowicach chętnie odwiedził naszą szkołę, prowadząc warsztaty pt: „Belgia: kraj kontrastów. Fakty, niespodzianki, rozrywka”, opowiedział o swoim kraju ojczystym w formie interesujących quizów z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Dowiedzieliśmy, że Belgia ten mały kraj na mapie Europy oferuje multikulturowość, wielojęzyczność oraz piękne, zabytkowe miasta. Nasi uczniowie z klasy piątej, szóstej i siódmych wykazali aktywny udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nauczania oraz zmierzyli się z praktyczną znajomością języka angielskiego. Na koniec miłym akcentem był popis muzycznych umiejętności gry na pianinie naszego gościa. Hugo wraz z Panem Wojtkiem zrobili mini-recital umilając nam przerwę. Miejmy nadzieje, że to nie ostatnie takie spotkania!