WIZYTA PSZCZELARZA W NASZJ SZKOLE

19 styczeń 2022

WIZYTA PSZCZELARZA W NASZJ SZKOLE

 

18 stycznia 2022 roku naszą szkołę odwiedziły pszczoły wraz ze swoim opiekunem. Hasło przewodnie warsztatów brzmiało ,,Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Edycja zimowa – jak zimują pszczoły?

 W naszej placówce gościły żywe pszczółki razem z królową pszczelą, którą dzieci wspólnie szukały w szklanym ulu. Pszczelarz opowiedział dzieciom jaką rolę pełni królowa i jak ją rozpoznać, jak długo żyje, czym się żywi. W przebraniu profesjonalnych bartników i razem z mistrzem pszczelarstwa uczniowie zajrzeli środka rodziny pszczelej. Dzieci poznały również prozdrowotne pszczele produkty i wosk pszczeli, z którego zrobiły świeczkę. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom ,,Małego pszczelarza”. Szkoła otrzymała natomiast certyfikat ,,Pszczoły – nasi mali przyjaciele. Placówka przyjazna pszczołom”. Poprzez poznanie tych owadów pan Pszczelarz zachęcił oraz wypromował postawy sprzyjające pszczołom oraz środowisku ich 

bytowania, a także ukazał wartości zdrowotne miodu i innych produktów naturalnych. Serdecznie dziękujemy!