ZAJĘCIA DODATKOWE 2020/2021

 

Dbając o wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci powierzonych naszej opiece, staramy się rozwijać i wzbogacać ich możliwości poprzez organizację zajęć dodatkowych.

W bieżącym roku szkolnym rodzice wyrazili chęć udziału w zajęciach swoich dzieci z: muzyki, języka angielskiego i religii.  Wszystkie zajęcia dodatkowe w naszych oddziałach przedszkolnych prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych, co zapewnia dzieciom komfort indywidualnego podejścia osoby prowadzącej. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a każda nowa umiejętność sprawia im wiele radości.

folder music

ZAJĘCIA MUZYCZNE 

Zajęcia muzyczno rytmiczne odbywają się  raz w tygodniu w formie zajęć dodatkowych po godz. 13.00 dla każdej z grup oddziału przedszkolnego i trwają 30 minut.  Głównym ich celem jest rozbudzanie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci. Każde półgodzinne spotkanie stwarza różne okazje do spotkania z muzyką, takie jak:

  • słuchanie muzyki klasycznej,
  • ruch przy muzyce klasycznej, dziecięcej i współczesnej,
  • zajęcia wokalno-taneczne,
  • słuchanie i nauka piosenek dziecięcych,
  • poznawanie i zabawa dziecięcymi instrumentami muzycznymi,
  • rytmika oparta na metodzie Dalcroze’a
  • rysowanki muzyczne.

Sprawą najważniejszą podczas zajęć jest dobra zabawa, dlatego dzieci mają również organizowane różnorodne zabawy muzyczno – ruchowe, w których wykorzystywane są akcesoria do ćwiczeń (chustki, wstążki, woreczki z grochem, chusta Klanza, pompony). Muzyka mocno wpływa na każdego człowieka, a najintensywniej na dzieci, dlatego tak ważne jest, aby miały z nią kontakt od lat najmłodszych.

    

 BAWIMY SIĘ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

skaczacy emotikon ruchomy obrazek 0116

Zajęcia z języka angielskiego  pod nazwą „Bawimy się z językiem angielskim” realizowane są podczas zajęć trwających około 30 minut w godzinach realizacji podstawowego programu przedszkolnego, odbywają się  także po południu  w formie zajęć dodatkowych. Głównym celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na język angielski poprzez osłuchanie się z tym językiem oraz budowanie dziecięcej motywacji do dalszej nauki  języka angielskiego dzięki  dostarczaniu pozytywnych doświadczeń związanych z nauką języka obcego. Zajęcia zakładają wpływanie na rozwój zdolności komunikacyjnych oraz rozwój psychospołeczny przedszkolaków  poprzez różnorodne obrazki, rymowanki, ćwiczenia motoryczne i opowiadania. Kolejnym celem  jest wdrażanie wychowanków do rozwijania słownictwa i zwrotów językowych poprzez słuchanie i naukę piosenek. Osiągnięciu zamierzonych celów  ma służyć metoda nauki poprzez zabawę. Jest to metoda prowadzenia zajęć, którą dzieci lubią najbardziej.

kalendarz i organizer ruchomy obrazek 0014

HARMONOGRAM ZAJĘĆ DODATKOWYCH

  

arrow green   GRUPA  -  "Sówki"  sowa-ruchomy-obrazek-0038    

 featured green starRELIGIA - poniedziałek  13.00-13.30

featured green star  JĘZYK ANGIELSKI – środa  13.00-13.30

featured green star  ZAJĘCIA MUZYCZNE Z ELEMENTAMI RYTMIKI –  piątek  13.10 – 13. 40

 

arrow green   GRUPA -   "Tropiciele"  dziecko-ruchomy-obrazek-0146

 featured green star  ZAJĘCIA MUZYCZNE Z ELEMENTAMI RYTMIKI– poniedziałek  13.10 - 13.40

featured green star  RELIGIA – wtorek, piątek  - 13.00 - 13.30

featured green star  JĘZYK ANGIELSKI – środa  13.30 - 14.00

 

Zajęcia od godziny 7.00 do 8.00 oraz po godz. 13.00 są odpłatne, każda godzina zegarowa kosztuje 1 zł.

Opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu w czasie przekraczającym realizowanie podstawy programowej należy wpłacać  w terminie do dnia 10-go każdego miesiąca na rachunek bankowy:

Szkoła Podstawowa w Dąbiu, ul. Pocztowa 39

Nr 84 8438 0001 0000 3489 2000 0020

Opłata za przedszkole nie dotyczy dzieci sześcioletnich.