GMINNY TURNIEJ MITOLOGICZNY

7 lutego odbyła się w naszej szkole XV edycja Gminnego Konkursu Mitologicznego. Zaproszenie na Olimp przyjęły cztery drużyny: ze Strzyżowic,  z Sarnowa, z Gródkowa oraz z Psar.  Wszystkich serdecznie powitali: Zeus i Hera, a swoim wdziękiem oczarował -  Hermes. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali poprzez dotyk atrybuty greckich bogów, układali w porządku chronologicznym relację  z tułaczki Odyseusza, określali stopień pokrewieństwa między bogami, zagrali również  w mitologiczne kalambury oraz reklamowali boskie przedmioty. Wszystkie drużyny wykazały się bardzo dobrą znajomością Mitologii.  Nasza drużyna w składzie: Julita Białas, Julia Flak i Filip Sawczyn zajęła 1 miejsce. Zmaganiom przyglądały się: Sekretarz Gminy Psary p.Mirella Barańska- Sorn, przewodniczący Rady Gminy p. Jacenty Kubica  p.Teresa Kosmala- Gąsior oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do GALERII.