FUNDACJA MARCINA GORTATA MG13 "MIERZ WYSOKO" W NASZEJ SZKOLE !!!!

 

 

20181108 082957

Wystartowała szósta edycja Szkolnego Skills Challenge, a my ku naszej wielkiej radości, znaleźliśmy się w gronie 50 szkół podstawowych z całej Polski zakwalifikowanych do udziału w ogólnopolskim turnieju sprawności SSC 2018. zorganizowanym przez Fundację Marcina Gortata, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Szkolny Skills Challenge jest projektem mającym na celu pokazanie dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować. Realizując ideę programu 8 listopada przyjechali do naszej szkoły trenerzy Fundacji MG13, wyposażeni w specjalny sprzęt i przeprowadzili test sprawnościowy wśród naszych uczniów.  Uczniowie musieli pokonać na czas specjalnie przygotowany tor przeszkód, którego poszczególnymi elementami były zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi w szkole.  Po zakończeniu rywalizacji wyłoniono zwycięzcę naszej szkoły. Trzymajmy kciuki za Macieja Pykę, który okazał się najsprawniejszy z naszych uczniów. Najlepsi uczniowie z 10 szkół wezmą udział w wielkim finale SSC 2018 w Łodzi, a zwycięzca wraz z nauczycielem wychowania fizycznego wyjedzie do USA na mecz ligi NBA oraz na spotkanie z Marcinem Gortatem. Zapraszamy do GALERII.