CODE WEEK POLSKA 2021

Code Week stał się faktem. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu, po raz kolejny czynnie włączyli się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek), którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci. Do zabawy przystąpiła cała szkoła od klas I aż po klasę VIII, a także najmłodsze dzieci z przedszkola, które pod okiem wykwalifikowanej kadry i dzięki zakupionym robotom zdobywały tajniki programowania poprzez udział w zabawach z kodowaniem. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia i w ruch poszły maty, kubeczki, roboty, plansze, dywan FLYSKY, klocki, gry, zabawy tematyczne i komputery. Starsi uczniowie uczyli się kodować z wykorzystaniem języka programowania Scratch, programu do tworzenia animacji Pivot. Tworzyli własne programy, proste gry, postaci i instrumenty. Dzięki takim działaniom uczestnicy uczą się świadomie korzystać z nowych technologii, a nauka programowania wzmacnia ich kreatywność, zdolność logicznego myślenia i kompetencje społeczne.
Nasza szkoła wzięła udział po raz kolejny w tym wydarzeniu i zapewne nie ostatni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zgłosić i zrealizować więcej wydarzeń w ramach CodeWeeku.
Do zobaczenia w kolejnym wydarzeniu już za rok z nowymi sposobami na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Na migawki z tego wydarzenia zpraszamy go GALERII.