Wzrost zachorowań na COVID-19

W ostatnim czasie wzrósł poziom osób zakażonych koronawirusem w Polsce, na dzień dzisiejszy liczba chorych wynosi 28 380. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do szczepień. Pamiętajmy, że im więcej osób będzie zaszczepionych, tym szybciej powrócimy do normalnego życia.

Obecnie pełni zaszczepionych osób zamieszkujących na terenie naszej gminy jest na dzień dzisiejszy 59,8%, co oznacza, że 7 342 osób przyjęło już dwie dawki szczepionki lub skorzystało ze szczepionki jednodawkowej. Przynajmniej jedną dawką zaszczepionych jest już 7539 osób, co stanowi 61,4% mieszkańców Gminy Psary.

Niestety w ostatnim czasie obserwujemy dynamiczny wzrost zachorowań na COVID-19. Aby powrócić do normalności niezbędne jest osiągnięcie odporności populacyjnej, które zapewni nam zaszczepienie się przeciw COVID-19. Dlatego zachęcamy osoby, które nie zdecydowały się jeszcze zaszczepić, by zrobiły to jak najszybciej. Tylko w ten sposób możemy pokonać pandemię COVID-19 i powrócić do normalności.

Dodatkowo przypominamy, że osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności oraz samotne i starsze, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień mogą skorzystać z transportu organizowanego przez Urząd Gminy Psary. Wystarczy zadzwonić do Urzędu i podać ustalony termin szczepienia.