Zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej [Aktualizacja 26 III, g. 16:30]

Na niektórych liniach, z racji niższej frekwencji oraz niewystarczającej liczby kierowców, kursów jest mniej. Na innych natomiast, zgodnie z potrzebami, oferta jest zwiększana. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dot. zmian w kursowaniu linii autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych.

Zachęcamy pasażerów, aby sprawdzali rozkłazdy jazdy przed planową podróżą. Najaktualniejsze i szczegółowe informacje znajduja się w specjalnym komunikacie:
KOMUNIKAT ZBIORCZY
Założenia ogólne

AUTOBUSY
Na większości linii obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.

Wyjątek I: podregion tyski

- do 29 marca – w dni robocze jak w soboty, w weekendy bez zmian
- Od poniedziałku 30 marca jak w dni robocze nieszkolne, w weekendy bez zmian
- na kluczowych połączeniach najbardziej pojemne pojazdy
- w miarę możliwości kluczowe linie dogęszczane

Wyjątek II: autobusy linii nr 12, 297 i 910 kursują w dni robocze według sobotnich rozkładów jazdy. Ponadto zawieszone jest funkcjonowanie linii 974, a linia 830 nie kursuje w dni robocze.

27 marca wznowione zostanie kursowanie linii 830 w dni robocze. W związku z zamknięciem galerii handlowych zawiesza się kursowanie linii 108 (Silesia City Center) oraz wprowadza nową trasę przejazdu linii 913 Panewniki Owsiana - Ligota Dworzec PKP (bez obsługi galerii LIBERO). Ponadto na linii 690 kurs rozpoczynający się o godz. 5:42 z przystanku Tworzeń Huta Katowice zostanie przyspieszony na godz. 5:35 i skierowany do obsługi KSSE w Sosnowcu (Dańdówka KSSE odjazd 6:16).

Trolejbusy
Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.

Tramwaje
- od poniedziałku do piątku - rozkłady ważne jak w soboty;
- w weekendy - rozkłady ważne jak w niedziele;
- linie nr 19, 40 i 49 kursują według specjalnych rozkładów jazdy;
- 26 marca wprowadza się nowy rozkład jazdy linii 14. W dni robocze linia kursuje wg rozkładu specjalnego na dni robocze;
- od 26 marca do obsługi linii nr 17 zostanie skierowany tabor o większej pojemności.
- Od 27 marca wprowadza sie nowy rozkład linii nr 7 zakładający zwiększenie ilości kursów względem sobotniego rozkładu jazdy. Ponadto zwiększona zostanie liczba kursów na linii nr 19. Na rzecz tej zmiany zawieszone zostanie kursowanie linii nr 11 i 49. Dzięki temu rozwiązaniu i skoordynowaniu rozkładów jazdy linii nr 19 i 6 na trasie Bytom – Katowice połączenia będą realizowane w dni robocze co 10 minut dużymi pojazdami.

W związku z zagrożeniem epidemicznym oraz wprowadzanymi w sposób dynamiczny zmianami w komunikacji miejskiej, zachęcamy, aby rozkłady jazdy sprawdzać na stronie internetowej w zakładce Komunikaty. W wyniku wdrażania wielu korekt niestety nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na przystankach autobusowych.

Zachęcamy również do tego, aby Pasażerowie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach zapełnienie pojazdów komunikacji miejskiej przekracza wartość 50 procent - wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. W przypadku połączeń o najniższej frekwencji - będzie natomiast rozpatrywana możliwość wprowadzenia ograniczeń.