20 styczeń 2022

W ostatnim czasie obserwujemy gwałtowny wzrost poziomu zakażeń koronawirusem w Polsce. Mamy już piątą falę pandemii. Na dzień dzisiejszy liczba chorych wynosi aż 32 835. Zachęcamy wszystkich do szczepień. Pamiętajmy, że im więcej osób będzie zaszczepionych, tym szybciej powrócimy do normalności.

01 grudzień 2021

W ostatnim czasie odnotowano wysokie wskaźniki dziennych zachorowań na COVID-19. Oprócz tego na świecie pojawiła się nowa groźna mutacja koronawirusa. Dlatego od 30 listopada do 13 grudnia wprowadzony został zakaz lotów z krajów szczególnego ryzyka. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo od 1 grudnia zmienią się także limity osób m.in. w restauracjach, obiektach sportowych, hotelach czy kościołach.

24 listopad 2021

W ostatnim czasie wzrósł poziom osób zakażonych koronawirusem w Polsce, na dzień dzisiejszy liczba chorych wynosi 28 380. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do szczepień. Pamiętajmy, że im więcej osób będzie zaszczepionych, tym szybciej powrócimy do normalnego życia.

27 maj 2021

Po częściowym zniesieniu obostrzeń, dziś możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii, zjeść w restauracyjnych ogródkach, a nawet pójść do kina na świeżym powietrzu. A od jutra...aktualny harmonogram zmian na najbliższy weekend poniżej.

28 kwiecień 2021

Łagodzenie obostrzeń będzie możliwe jeśli w przyszłym miesiącu utrzyma się niski wskaźnik zakażeń koronawirusem w Polsce. Jeżeli trend spadkowy będzie utrzymywał się również w nadchodzących dniach, możliwe będzie luzowanie kolejnych obostrzeń. Otwarte galerie handlowe, siłownie, restauracje i powrót uczniów do szkół.

14 kwiecień 2021

Sytuacja epidemiczna jest nadal trudna, dlatego rząd zdecydował o utrzymaniu obowiązujących dotychczas obostrzeń do 25 kwietnia. Wyjątkiem są hotele, gdzie obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie.

08 kwiecień 2021

Pomimo zmniejszenia liczby zakażeń, sytuacja w szpitalach wciąż jest bardzo trudna. Każdego dnia przybywa pacjentów wymagających hospitalizacji, a także pomocy respiratorów. Z tego właśnie powodu rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia.

25 marzec 2021

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wyraźny wzrost zakażeń. Od soboty, 27 marca wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą okres Świąt Wielkanocnych. Ograniczmy do minimum kontakty społeczne, a zbliżające się święta wielkanocne spędźmy w gronie swoich domowników!

18 marzec 2021

W związku ze wzrostem zachorowań związanych z brytyjską mutacją koronawirusa, podjęto decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Obostrzenia będą obowiązywały od soboty 20 marca do 9 kwietnia, więc obejmą również okres Świąt Wielkanocnych.

05 marzec 2021

Przypominamy, że w związku ze wzrostem zachorowań i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum.

02 marzec 2021

Szanowni Państwo, w związku z licznymi zachorowaniami i potwierdzonymi przypadkami COVID-19 wśród pracowników Urzędu Gminy w Psarach prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie do absolutnego minimum.

25 luty 2021

W Polsce w ostatnim czasie odnotowany został wzrost zakażeń COVID-19. Przekroczona została bariera 10 tys. nowych przypadków dziennie. Tempo narastania trzeciej fali lub jej zatrzymanie zależy od naszego zachowania.

09 luty 2021

Łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Aby powrócić do normalności, ale jednocześnie uniknąć nowej fali zachorowań, zdecydowano o częściowym poluzowaniu zasad obowiązujących od końca zeszłego roku. Nadmierne zdjęcie obostrzeń mogłoby doprowadzić do dużego wzrostu liczby osób zarażonych wirusem COVID-19. Dlatego niektóre placówki zostaną otwarte, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

22 styczeń 2021
Gminne Centrum Medyczne w Psarach informuje, że w związku z ogromnym zainteresowaniem szczepieniami przeciw Covid-19 wśród osób 80+, zapełnione zostały wszystkie wolne terminy do 31 marca 2021 roku.

13 styczeń 2021

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej uruchomił Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV19. 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia. Urząd Gminy Psary pomaga w dowozie osób, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień.

12 styczeń 2021

Wraz z końcem roku Polska weszła w nową fazę walki z koronawirusem. Nad szczepionką przez wiele miesięcy pracowali najlepsi specjaliści z całego świata. Następnie została dopuszczona do użytku przez Europejską Agencję Leków, a pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia.

18 grudzień 2020

Przerwanie transmisji koronawirusa umożliwi szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczęty zostanie proces szczepień, musimy wszyscy zachować szczególną ostrożność i odpowiedzialność. Do 17 stycznia 2021 r. Przedłużony zostanie etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzone będą dodatkowe ograniczenia.

23 listopad 2020

W ramach prac przygotowane zostały trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. To trzy warianty obostrzeń,  które będą wdrażane w zależności od rozwoju sytuacji.

04 listopad 2020

Wprowadzone zostaną kolejne zasady bezpieczeństwa. Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony zostanie także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.

23 październik 2020

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną wprowadza zostają kolejne zasady bezpieczeństwa. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.

21 październik 2020

Przypominamy, że od 15 października 2020 r. Urząd Gminy w Psarach – ograniczył bezpośrednią obsługę interesantów. Uprzejmie prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum, dziś większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu.

16 październik 2020

Z powodu nasilenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w całym kraju od soboty zostaną wprowadzone nowe zasady i obostrzenia.

14 październik 2020

Informujemy, że od 15 października 2020 r. Urząd Gminy w Psarach – ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów. Uprzejmie prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum.

13 październik 2020

W związku z drugim potwierdzonym przypadkiem koronawirusa wśród pracowników Urzędu Gminy w Psarach informujemy, że w dniu dzisiejszym w budynku urzędu zostanie przeprowadzona dezynfekcja.

12 październik 2020

Z przykrością informujemy, że u jednego z pracowników Urzędu Gminy w Psarach potwierdzono obecność koronawirusa. Wójt Tomasz Sadłoń jest w stałym, bezpośrednim kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej i postępuje zgodnie z jej zaleceniami.

09 październik 2020

Informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. Obowiązkowe będzie również, zasłanianie nosa i ust na terenie całego kraju. Zasłanianie ust i nosa będzie obowiązkowe w przestrzeni publicznej – w tym w sklepach, autobusach, ale także na ulicy.

27 maj 2020

Od 30 maja nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, zachowania 2 metrów odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwarte zostają kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiona zostaje także organizacja wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

25 maj 2020

Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy. Zgodnie z rozporządzeniem, każdy z nas w miejscu publicznym jest obowiązany do noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa.

13 maj 2020

Od poniedziałku 18 maja będzie można skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Podwyższony zostaje także limit pasażerów w transporcie publicznym. Od 25 maja umożliwione będą bezpośrednie konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i uczniów ósmych klas oraz opieka nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych.

08 maj 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach będzie czynna od 11 maja, a biblioteki w Dąbiu, Strzyżowicach i Sarnowie będą otwarte od 18 maja.