Rozbudowa hali FM Logistic w Psarach

Wkrótce zakończy się rozbudowa platformy logistycznej firmy FM Logistic w Psarach, dzięki której powierzchnia magazynowa zwiększy się o kolejne 11 600 M ² . Dla naszej gminy to świetna wiadomość - zwiększone wpływy do gminnego budżetu i nowe miejsca pracy.

 Pierwsza hala FM Logistic w Psarach została uruchomiona w 2018 roku i od tego czasu jest stale rozbudowywana. Decyzja o kolejnym zwiększeniu powierzchni magazynowej została podyktowana rosnącymi potrzebami klientów. W nowej części, której powierzchnia wynosi 11 600 m2 wykonywane będą głównie operacje magazynowe, co-packing oraz składowanie produktów sektora kosmetycznego i FMCG, czyli produkty pierwszej potrzeby. W planach jest także powiększenie załogi o około 20 nowych pracowników.

IMG 4477

FM Logistic jest eko
Warto dodać, że platforma logi
styczna FM Logistic w Psarach spełnia najwyższe standardy środowiskowe. W nowej hali pojawią się kolejne miejsca pracy. Jako pierwszy obiekt w Polsce uzyskała w 2020 roku certyfikat LEED v4.,który jest certyfikacją dedykowaną dla budownictwa zrównoważonego, zdobywającego punkty w takich kategoriach jak: zrównoważone zagospodarowanie terenu, efektywne wykorzystanie wody, energia i atmosfera, materiały i surowce jakość środowiska wewnętrznego, innowacyjność operacyjna i priorytety regionalne. Każdy kolejny obiekt również jest budowany zgodnie ze wspomnianą certyfikacją.

IMG 4478

Rozwój strefy gospodarczej to doskonała wiadomość
Rozwój strefy gospodarczej przy DK
86 to dla naszej gminy bardzo dobra wiadomość. Tylko w ubiegłym roku wpływy do gminnego budżetu z tytułu podatku od nieruchomości wykorzystywanych pod działalność gospodarczą wyniosły 9 mln zł, co jest szczególnie ważne przy ogromnych ubytkach dochodów bieżących związanych ze zmianami w podatku dochodowym. Nowa hala magazynowa to również nowe miejsca pracy.