Utrudnienia w komunikacji w związku z przebudową mostu w Preczowie

Szanowni Państwo, trwają prace związane z przebudową mostu drogowego na ulicy Szkolnej w Preczowie.

1 kwietnia 2023 roku Powiat Będziński rozpocznie prace związane z rozbiórką mostu drogowego w Preczowie. Wkrótce firma realizująca zadanie wprowadzi czasową organizacje ruchu, w związku z tym mogą pojawić się utrudnienia z dojazdem do Dąbrowy Górniczej przez Marianki. Prosimy o zwrócenie uwagi na ogłoszenia zamieszczane na słupach oświetlenia ulicznego oraz tablicach ogłoszeń w Preczowie i Mariankach, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje.

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w trakcie przebudowy mostu, nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Szkolnej w Preczowie. Spowoduje to konieczność wyznaczenia trasy objazdowej dla linii nr 79 oraz uruchomienia komunikacji zastępczej, nowej tymczasowej linii nr 979. Po obsłużeniu przystanku „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Park Zielona nż”, autobusy linii nr 79 będą kursowały zmienioną trasą, ulicami: Robotniczą w Dąbrowie Górniczej, Bory, Podłosie, Podleśną i Niepiekło w Będzinie oraz Dębową w Preczowie, do włączenia się na trasę rozkładową na przystanku „Psary Preczów Remiza”. Trasa powrotna będzie przebiegała analogicznie. Całkowicie wyłączone z obsługi zostaną przystanki: „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Park Zielona Basen”, „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Kopalnia Piasku nż”, „Dąbrowa Górnicza Marianki Letnia nż” oraz „Dąbrowa Górnicza Marianki”. W zamian do obsługi włączone zostaną przystanki znajdujące się na wyznaczonej trasie objazdowej.

Na wyłączonym z obsługi odcinku, na trasie: Dąbrowa Górnicza Limanowskiego – Dąbrowa Górnicza Marianki, w celu zapewnienia mieszkańcom rejonu ul. Letniej i Marianki połączeń przesiadkowych z i na linię nr 79 na przystanku „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Park Zielona nż.”, będzie kursowała tymczasowa linia autobusowa nr 979.

W rejonie skrzyżowania ulic Marianki i Szkolnej, zostanie przygotowane bezpieczne i oznakowane miejsce do zawracania i odbywania postojów eksploatacyjnych dla autobusów linii nr 979.

Dodatkowo, informujemy, że autobus szkolny NIE BĘDZIE dojeżdżał na Marianki. Dzieci korzystające z dowozu będą odbierane i dowożone przez autobus szkolny na przystanek w Preczowie koło remizy.

Dla pieszych i rowerzystów pojawi się kładka tymczasowa nad rzeką Przemszą w sąsiedztwie przebudowywanego mostu.
Wykonawcą inwestycji jest PRIMOST Południe Sp. z o.o., a planowany termin realizacji przedsięwzięcia to lipiec 2023 roku.

W razie pytań bądź pojawienia się jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z:

• Z ramienia Generalnego Wykonawcy – kierownikiem robót Arkadiuszem Stolarzem, tel. 538 184 497.

• Powiatowym Zarządem Dróg w Będzinie z siedzibą w Rogoźniku, tel. 32 287 75 19