20 lat Orła Dąbie

W sobotnie popołudnie na boisku Orła Dąbie spotkała się sporo grupa piłkarzy Orła Dąbie, która reprezentowała barwy tego klubu w latach 1991- 2011. Z tej okazji odbył się turniej piłkarski w którym uczestniczyły trzy zespoły: LKS Orzeł Dąbie, Stara Gwardia (Oldboje) Orła, Orzełki Dąbie.

Spotkanie rozpoczęła przemowa prezesa Orła Dąbie- Marcina Barańskiego, który przypomniał 20-letnią historię klubu a także złożył podziękowania za wykonaną pracę poprzedników, gospodarza klubu oraz wszystkich zawodników Orła Dąbie za godne reprezentowanie barw "Orzełków". Później przemówił Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary, który zapewnił wszystkich sympatyków Orła, że wkrótce zostanie rozpoczęta budowa m.in ogrodzenia boiska co napawa optymizmem bo infrastruktura klubu musi dążyć ku rozwojowi. Wójt przekazał także na ręce Marcina Barańskiego worek z piłkami.

[nbsp]

Turniej piłkarski wygrała drużyna LKS Orzeł Dąbie, która pokonała pozostałych dwóch rywali. Drugie miejsce zajęła ekipa Orzełków Dąbie a trzecim miejscu znalazł się zespół Stara Gwardia (Oldboje) Orła. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju.

[nbsp]

Mecze rozgrywane 2x 25minut.

Stara Gwardia Orła : Orzełki Dąbie 1:5

Grzegorz Kobuszewski - Mariusz Zając, Paweł Bijak, Kamil Miodek- dwie, Michał Strojek z karnego

Orzełki Dąbie : LKS Orzeł Dąbie 2:3

Tomasz Kania- dwie - Daniel Wieczorek, Mateusz Surowiec, Artur Czapla

LKS Orzeł Dąbie : Stara Gwardia Orła 5:1

Mariusz Będkowski- dwie, Daniel Kwiatkowski, Robert Madej, Rafał Bijak - samobójcza Radek Cichoń

Po rozegraniu wszystkich spotkań zorganizowano zawody dodatkowe, w których czterech reprezentantów z każdej grupy rywalizował w dwóch konkurencjach: strzał z połowu boiska oraz jeden na jednego z bramkarzem. W tych zawodach liczyła się dobra zabawa i dlatego wszystkie drużyny okazały się zwycięzcami. Równocześnie Adam Adamczyk, nauczyciel wychowania fizycznego prowadził gry i zabawy dla dzieci, w których uczestnicy wykazywali się wielką sprawnością fizyczną za co zostali nagrodzeni upominkami rzeczowymi.

Na sam koniec wszyscy uczestnicy turnieju ustawili się pod budynkiem klubu w celu pozowania do pamiątkowego zdjęcia na tle napisu "LKS ORZEŁ DĄBIE", który zawisł nad drzwiami wejściowymi do budynku klubu. A całość zwieńczyło wspólne spotkanie w szatni klubu, w której wszyscy hucznie śpiewali i wspominali grę w barwach Orła Dąbie. Cały dzień przemijał w miłej atmosferze, a za przybycie wszystkich fanów i byłych zawodników Orzełka serdecznie DZIĘKUJEMY !!!

Opracowanie i zdjęcia: http://dabie.futbolowo.pl/

Zdjęcia autorstwa Michała Celki oraz Radka Cichonia. Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj.