Gmina Przyjazna Seniorom

8 czerwca w obecności wójta Tomasza Sadłonia, dr Marka Pilcha - przedstawiciela Stowarzyszenia MANKO oraz licznie przybyłych seniorów z naszej gminy, odbyła się uroczystość nadania certyfikatu „Gmina Przyjazna Seniorom”.

 

8 czerwca 2022 r. to szczególna data, którą zapamiętają seniorzy z terenu gminy Psary. Tego dnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach odbyła się uroczystość nadania naszej gminie certyfikatu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Gminę odwiedził przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO z Krakowa – dr Marka Pilcha, który wręczył wójtowi Tomaszowi Sadłoniowi ten cenny, szczególnie dla seniorów certyfikat. Dzięki niemu gmina Psary otrzymała dostęp do nowej Ogólnopolskiej Karty Seniora, upoważniającej jej posiadaczy do zniżek w rozmaitych instytucjach na terenie całej Polski. Oprócz tego certyfikat daje gminie liczne korzyści np. możliwość wsparcia w zakresie inicjatyw prosenioralnych, możliwość współredagowania czasopisma „Głos seniora”, czy choćby utworzenia lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Podczas uroczystości dr Marek Pilch zaprezentował wykład na temat bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia wśród seniorów. Natomiast wójt Tomasz Sadłoń przedstawił prezentację działań gminy na rzecz seniorów, która wywarła duże wrażenie na naszym gościu. Całą uroczystość uświetnił  występ zespółu Tęcza, który swoim repertuarem przypomniał zgromadzonym lata młodości.

Seniorów, którzy ukończyli 60. rok życia zachęcamy do zaopatrzenia się w Ogólnopolską Kartę Seniora, którą po wypełnieniu krótkiego formularza będzie można odebrać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Psarach.

Przedsiębiorców naszej gminy zapraszamy do wzięcia udziału w programie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Za udzielenie posiadaczom karty dowolnej zniżki, dana firma może otrzymać certyfikat „Firma Przyjazna Seniorom”, a co za tym idzie darmową reklamę w internecie.