Blisko 1200 flag zdobi gminę

Maj jest szczególnym miesiącem – świętujemy rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tych okazji w naszej gminie zawisło blisko 1200 polskich i europejskich flag.

Przed nami 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 18. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tych okazji Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. zawiesił około 1200 polskich i europejskich flag przy głównych drogach, szkołach, kościołach, budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych, stadionach, Zakładzie Gospodarki Komunalnej, Gminnym Ośrodku Kultury oraz Urzędzie Gminy Psary.

Serdecznie zapraszamy Państwa na wydarzenia, które przygotowaliśmy z okazji majowych świąt:
• 1 maja o godz. 17:00 w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbędzie się seans filmu pt. „Legiony”,
• 3 maja o godz. 15:30 odbędą się Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Strażaka na stadionie LKS Iskra Psary. Uroczystość rozpocznie się w mszą świętą o godz. 14:00 w kościele w Psarach. Podczas obchodów zaplanowano występy artystyczne uczniów oraz zespołów „Strzyżowiczanie” i „Od...Do…”, a także pokazy umiejętności strażackich oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Na zakończenie będzie można wysłuchać koncertu zespołu NIVEL.

Zachęcamy również Państwa do wywieszenia flag polskich przy swoich domach podczas świąt państwowych, nadając tym samym należytą rangę ważnym wydarzeniom w naszym kraju i jednocześnie uatrakcyjniając nasze otoczenie. Przypominamy, że flaga państwowa podlega ochronie prawnej. Zniszczenie jej lub obelżywe traktowanie uznawane jest jako obraza narodu i podlega karze. Polskie prawo nie przewiduje jednocześnie kar za brak wywieszonej flagi narodowej w dniu świąt lub uroczystości państwowych. Intencją ustawodawcy było, aby gest ten wynikał z woli samych obywateli, a nie z przymusu.