Sala gimnastyczna w Gródkowie już pod dachem

Jedna z największych gminnych inwestycji, która rozpoczęła się w zeszłym roku – budowa nowej sali gimnastycznej w Gródkowie powoli dobiega końca. Budynek został już w pełni zadaszony i ocieplony. Dzięki pozyskanym dotacją ta, warta blisko 2,8 mln zł inwestycja, zostanie w 100% sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Sala gimnastyczna w Gródkowie posiada już pełne zadaszenie z płyt warstwowych oraz zabudowę stropodachu nad częścią stanowiącą zaplecze. Dodatkowo, na zewnątrz budynek został już częściowo ocieplony styropianem i wełną mineralną. Wykonany został także łącznik pomiędzy budynkami, który ułatwi przemieszczanie się między nimi.

Z dnia na dzień postępy prac widoczne są również wewnątrz, gdzie rozprowadzono instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne, wykonano izolacje podposadzkowe cieplne oraz przeciwwilgociowe wraz z wylewkami.

Inwestycja objęła również wydzielenie osobnego korytarza oraz dwóch mniejszych sal lekcyjnych w starej sali gimnastycznej, która dotychczas mieściła się w budynku szkoły. Powstały tam ścianki działowe, pojawiły się nowe posadzki wraz z wykładzinami PCV oraz wymieniono drzwi. Nowe sale posiadają już sufity podwieszane i gładzie gipsowe na ścianach.

Inwestycja oprócz prac budowlanych zakłada także wyposażenie sali sportowej w składaną trybunę, bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, drabinki gimnastyczne, tablice wyników oraz inny sprzęt sportowy. Zmiany zauważalne będą również w otoczeniu placówki, gdzie przebudowane zostaną istniejące oraz nowe chodniki wraz z oświetleniem, które ułatwią dojście do sali. Plany zakładają także budowę parkingu na potrzeby szkoły, przedszkola i sali gimnastycznej.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: PHU MONTER Grzegorz Wąsowicz z Częstochowy, ZRBI BUDO_MAX Sp. j. Piotr Marks z Częstochowy oraz RS GROUP Sławomir Rek z Mykanowa. Zgodnie z zawartą umową prace zakończą się w czerwcu 2022 roku.

Koszt inwestycji to blisko 2,8 mln złotych, gdzie kwota ta całkowicie finansowana jest z pozyskanych dotacji: 1 700 000 zł i 407 750 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (nabór I i II ) oraz 690 500 zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.