Bezpłatne badania mammograficzne w gminie Psary

15 lipca 2021 roku w godzinach od 8.00 do 12.00 przy Gminnym Centrum Medycznym, ul. Malinowicka 1 w gminie Psary będzie możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym finansowanym przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie są obecnie leczone z powodu raka piersi a także:

-nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
-lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badanie wykona firma LUX MED. 

Zachęcamy do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami Programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl

Prosimy o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

sm mammografia