Międzyszkolne konkursy rozstrzygnięte!

W ostatnim czasie uczniowie z naszych szkół wzięli udział w dwóch międzyszkolnych konkursach. W pierwszym ich zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej na temat powietrza jakim będziemy oddychać za 20 lat, a drugim kartki wielkanocnej.

Konkurs „Mój Ekologiczny Świat za 20 lat” został zorganizowany przez Urząd Gminy Psary, w ramach projektu „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonowania Doliny Rzeki Przemszy i Brynicy” i dotyczył ścieżki zapobiegania niskiej emisji. Uczniowie wykonali prace plastyczne o temacie przewodnim: „Jakim powietrzem będziesz oddychać za 20 lat?”. 5 najciekawszych prac zostanie zamieszczonych na jednej z tablic, które pojawią się na terenie Zagłębiowskiego Parku Linearnego.

Wśród zwycięzców znaleźli się: Jakub Karwacki ze szkoły w Gródkowie, Oliwier Wyżycki ze szkoły w Sarnowie, Bartosz Ciemięga ze szkoły w Strzyżowicach, Szymon Krzykawski ze szkoły w Dąbiu oraz Adam Malec ze szkoły w Psarach.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Dominika Polak i Nina Gajewska ze szkoły w Gródkowie, Julia Cieplińska i Maja Rychlik ze szkoły w Dąbiu, Kinga Perlik i Hanna Dyszy ze szkoły w Psarach, Nikola Dyrka, Maja Kalika i Zofia Jednorowska ze szkoły w Strzyżowicach oraz Oliwia Łomnicka i Dominik Borowiecki ze szkoły w Sarnowie.

W drugim konkursie zadaniem uczniów było przygotowanie kartki wielkanocnej. Zwycięska kartka, którą wykonała Lena Krawiec ze szkoły w Psarach została oficjalną kartką gminy Psary na nadchodzące Święta Wielkanocne. W tyn konkursie dodatkowo wyróżnienia otrzymały: Marika Sędzik ze szkoły w Sarnowie, Marta Nagły ze szkoły w Dąbiu, Emilia Krasoń ze szkoły w Gródkowie oraz Zofia Swoboda ze szkoły w Strzyżowicach.

Nagrody pocieszenia trafiły do: Zofii Jednorowskiej i Leny Ziewacz ze szkoły w Strzyżowicach, Pauliny Łabędź i Justyny Zapart ze szkoły w Gródkowie, Julii Szopy i Oliwii Łomnickiej ze szkoły w Sarnowie oraz Weroniki Wysockiej i Oliwii Czapli ze szkoły w Dąbiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!